samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 18-07-2024
szukaj
szukaj

Marszałek wizytował wolsztyńskie szkoły zawodowe

2023-09-15

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak oraz poseł Jakub Rutnicki byli w czwartek (14.09) gośćmi starosty Jacka Skrobisza, podczas uroczystego podsumowania projektu „Szkoły zawodowe powiatu wolsztyńskiego – kluczem do kariery zawodowej”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Powiat Wolsztyński otrzymał na jej realizację kwotę 8.174.393,28 zł, a całkowita wartość to 9.616.933,28 zł.

 

Jak podkreślił podczas wizyty w Zespole Szkół Zawodowych marszałek: - Na szkolnictwo zawodowe w naszym województwie z poprzedniej perspektywy finansowej przeznaczone zostało dotąd ponad 200 milionów zł. Dzięki tym pieniądzom uczniowie szkół branżowych i techników mogą uczyć się na sprzętach, które później będą obsługiwać u pracodawców i nie będzie to już dla nich niczym skomplikowanym. Przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowaną kadrę, bez konieczności czynienia dużych nakładów finansowych na jej szkolenia.


Podczas wizyt w obu szkołach dyrektorzy Ireneusz Rajman (Zespół Szkół Zawodowych w Wolsztynie) i Artur Walczak – Mortezaei (Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie) zaprezentowali gościom efekt prac budowlanych, remontowych oraz oprowadzili po bogato doposażonych pracowniach. W ZSZ: programowania CAD/CAM/CNC, montażu i projektowania urządzeń mechatronicznych, logistycznej, informatycznych, matematycznych, mechatronicznej, fizycznej, pracowniach językowych, BHP i edukacji dla bezpieczeństwa, rysunku technicznego, materiałoznawstwa i technologii przetwarzania drewna, robót wykończeniowych w budownictwie i budownictwa (nowy budynek), zaś w ZSRiT: komputerowej, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, biologii, weterynarii, elektrycznej i geodezyjnej.
- Cieszę się, że jedno z wyższych dofinansowań na szkolnictwo zawodowe trafiło do naszych szkół, które kształcą bardzo dobrych fachowców – zaznaczył starosta Jacek Skrobisz.
- To efekt naszej (pracowników Starostwa Powiatowego w Wolsztynie) wspólnej pracy z nauczycielami obu zespołów – za którą podziękował wicestarosta Mariusz Silski.


Podczas rozmów dyrektorzy podkreślili, że absolwenci wolsztyńskich „branżówek” i techników są cenionymi fachowcami na naszym rynku pracy. Wielu przedsiębiorców zaznacza, że dzięki zdobytej wiedzy i praktykom, które uczniowie realizują podczas czasu edukacji, niemal bezproblemowo przechodzą z etapu szkolnego w dorosłość.  GALERIA: Marszałek wizytował wolsztyńskie szkoły zawodowe


Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
tel. +48 68 384 56 62
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
liczba odwiedzin: 25826314
online: 1
© 2019 MBEST