samorządowy serwis informacyjny
Dzisiaj jest 28-07-2021
szukaj
szukaj

Pierwsza edycja Beach Soccer 2021 za nami!

2021-07-12

Co łączy powiaty wolsztyński, grodziski i nowotomyski? Odpowiedź jest oczywista – sport! I to właśnie zdrowa, sportowa rywalizacja dominowała w miniony weekend na wolsztyńskiej plaży, gdzie po raz pierwszy zorganizowano Beach Soccer – imprezę, w której wzięło udział kilkudziesięciu zawodników z całego regionu.

 

Zawodnicy zmagali się na plaży przy dopingujących ich kibicach. Podkreślali, że kopanie piłki po piasku to nie to samo, co gra na murawie. Zwracali uwagę na dobrą organizację wydarzenia. Bo zarówno zawodnikom, jak i kibicom zapewniono też dodatkowe atrakcje. Były konkursy z nagrodami, dmuchańce, dobre jedzenie dla cały rodzin. I piękne widoki, jakie zapewnia Jezioro Wolsztyńskie.
W pierwszym dniu zmagań wzięło udział kilkanaście drużyn z powiatów wolsztyńskiego, nowotomyskiego i grodziskiego. Niepokonana okazała się drużyna Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej, która po kilku meczach doszła do finału i zajęła pierwszą lokatę. Druga przypadła zawodnikom ekipy „Komando” z Kopanicy, a trzecia drużynie „Wczorajszych” z Wolsztyna. Każdej ekipie wręczono pamiątkowe i oryginalne statuetki wykonane z marmuru, vouchery o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Zapewniono też katering, a przede wszystkim możliwość świetnej zabawy.
Drugi dzień był dniem rywalizacji drużyn młodzików z całego regionu. Dzieci już na długo przed rozpoczęciem rozgrywek stawiły się na plaży z rodzicami i z niecierpliwością oczekiwały startu imprezy. Ich również nagrodzono, a wśród organizowanych w międzyczasie konkursów były te, gdzie do wygrania były bezpłatne wejściówki na ustawione przy plaży dmuchańce. Atrakcją drugiego dnia był też pokaz ratownictwa Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wielu osób biorących udział w zmaganiach.
Przygotowania do imprezy trwały od wielu tygodni, a za jej organizację odpowiadał portal myRegion.pl i tygodnik Na Temat przy ogromnym wsparciu wielu partnerów, którzy podchwycili pomysł organizacji pierwszych takich rozgrywek w regionie. Sponsorami głównymi Beach Soccer 2021 były firmy NorDan, Radoxim i Euromaster. Oprócz nich imprezę wsparli: Lotto, A.D. Audio, Cengiz Baba, Improm Eneria, Parbom, Granity Kębłowo, Fala Park, Petropol Wolsztyn, Hermes, a także samorządy. Nieocenione wsparcie okazali: Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gmina Wolsztyn, Gmina Siedlec, Gmina Przemęt, Gmina Opalenica, Powiat Nowotomyski, jak również takie instytucje jak Wolsztyński Dom Kultury czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wolsztynie.
Obecni na imprezie włodarze zgodnie podkreślali, że kolejna edycja musi się odbyć, a zaskoczenia nie kryli zawodnicy. Wskazywali, że nie spodziewali się tak wartościowych nagród. I deklarowali, że w przyszłym roku z chęcią przyjadą wziąć udział w kolejnej edycji. Pozostaje więc powiedzieć – do zobaczenia za rok!

 GALERIA: Pierwsza edycja Beach Soccer 2021 za nami!

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
mapa powiat gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2019.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt
liczba odwiedzin: 20054045
online: 1
© 2019 MBEST