VI Powiatowe Amatorskie Zawody w Powożeniu2024-06-09 14:40:00  

W niedzielę (9.06) w Starym Widzimiu odbyły się VI Powiatowe Amatorskie Zawody w Powożeniu. Końskie zaprzęgi rywalizowały o trofea w kategoriach: koni dużych i kuców. Zawody zebrały spore grono zarówno zawodników, jak i widzów.

 

W imprezie wzięli udział starosta Jacek Skrobisz, Przewodniczący Rady Powiatu Wolsztyńskiego Michał Nowak oraz burmistrz Wolsztyna Dominik Tomiak. W szranki stanęło 49 zaprzęgów koni dużych oraz kuców w zaprzęgach pojedynczych, parokonnych oraz czterokonnych. Sędzia oceniał czas pokonania toru oraz sprawność powożących.

 

W zaprzęgach parokonnych koni dużych najlepszy czas uzyskał Przemysław Hartlieb z Adamowa. W kategorii zaprzęgów pojedynczych koni pierwsze miejsce wywalczyła Daria Brambor z Adamowa. Wśród zaprzęgów parokonnych kuców najszybszy okazał się zaprzęg powożony przez Dominikę Rimkę z Przybyszowa.

 

W konkurencji zaprzęgów kuców pojedynczych najlepiej powoził Kacper Prządka z Błońska.

 

Na dekoracji zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz nagrodami.

 

Organizatorzy dziękują Państwu Sporzeckim z Gospodarstwa Agroturystycznego Mustang w Starym Widzimiu, Związkowi Hodowców Koni Wielkopolskich, ratownikom medycznym, Ochotniczej Staży Pożarnej w Starym Widzimiu, licznym sponsorom, a także wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację imprezy.