Biała Sobota w wolsztyńskim szpitalu2024-06-08 13:29:00  

Z bezpłatnych pomiarów cukru we krwi, cholesterolu, kwasu moczowego, ciśnienia, masy ciała i wzrostu, tkanki tłuszczowej, wody w organizmie, saturacji oraz badań ekg i słuchu,  skorzystało w sobotę (08.06) ponad stu mieszkańców naszego powiatu, w ramach akcji "Biała sobota". Każdy zainteresowany mógł również skonsultować swoje wyniki z dietetykiem i zasięgnąć porady związanej z prawidłowym odżywianiem organizmu i dowiedzieć się więcej na temat cukrzycy i jej zapobiegania.


"Wydarzenie to z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością" - mówił obecny podczas rozpoczęcia starosta Jacek Skrobisz. "Wielu z nas w codziennym zabieganiu nie ma niestety czasu na profilaktykę, a tak niewiele czasem potrzeba, aby wykryć rozwijającą się poważną chorobę. Powiat Wolsztyński wspierał i nadal wpierać będzie ten model monitorowania zdrowia organizmu" - dodał.


Do niektórych stanowisk trzeba było trochę poczekać w kolejce, ale później każdy mógł zregenerować siły i odpocząć przy kawie i placku, lub skosztować smacznej zupy, przygotowanej przez szpitalną kuchnię.
Przybyłym czas swoim śpiewem umilali także młodzi, utalentowani podopieczni Jarosława Świrszcza – trenera wokalnego i dyrektora Wolsztyńskiego Domu Kultury, który zadbał o część kulturalną „Białej soboty”.