Powiatowy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego2024-06-07 13:20:00  

30 maja obchodziliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji w piątek (7.06) pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Dom Dziecka „Droga” zorganizowali festyn, którego celem były promocja idei rodzicielstwa zastępczego oraz integracja rodzin zastępczych z naszego powiatu. Honorowym patronem wydarzenia był starosta Jacek Skrobisz.


Na dzieci czekało bardzo dużo atrakcji: zamek dmuchany, tatuaże z brokatem, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn,  fotobudka, a wszystko to przy muzyce na żywo. Przed zebranymi swój talent zaprezentowały Julia Nadobnik i Agata Kaminiarczyk. -  Jest to jedyny moment, żeby Państwu podziękować, za to co robicie dla tych dzieci. Cieszymy się, że jest sporo takich osób, które pomagają, które opiekuję się dziećmi w potrzebie - powiedział rodzicom i opiekunom starosta, rozpoczynając uroczystość.


W powiecie wolsztyńskim funkcjonuje aktualnie 15 rodzin, będących rodzinami zastępczymi spokrewnionymi dla 24 wychowanków, 16 rodzin, zakwalifikowanych jako rodziny zastępcze niezawodowe, opiekujących się 25 dziećmi, jedna zawodowa rodzina zastępcza, u której wychowuje się troje dzieci oraz jedna placówka  opiekuńczo-wychowawcza (dom dziecka „Droga”), w której mieszka 14 podopiecznych.