System „Deszczówka” w Powodowie już działa2023-11-21 15:10:00  

Zadanie pn. ”Wykorzystanie wód opadowych z dachów budynków użyteczności publicznej w Zespole Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie” zostało wykonane! W poniedziałek (20.11) Michał Nowak – członek Zarządu dokonał odbioru prac, które wykonane zostały przez Zakład Ogólnobudowlany Grzegorz Buda.


Na terenie szkoły umieszczone zostały trzy zbiorniki o pojemności 10m3, połączone ze sobą szeregowo, do których przez system studzienek i rur spustowych odprowadzana jest woda z dachów budynków kompleksu szkolnego. Deszczówka ze zbiorników na tereny zielone rozprowadzana jest systemem nawadniania za pomocą pompy głębinowej i systemu rur. Trawniki podzielone zostały na sześć sekcji, z której każda wyposażona została w zraszacz turbinowy z własnym systemem sterowania.
Wartość inwestycji wyniosła 151 304,00 zł. 120.000,00 zł Powiat Wolsztyński pozyskał z projektu „Deszczówka”, realizowanego przez samorząd Województwa Wielkopolskiego. Pozostała kwota (31.304,00 zł), będąca wkładem własnym beneficjenta pochodzi z budżetu Powiatu.

Zadanie współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu pn. "Deszczówka"