Udany start zawodników UMKS ISKRA Wolsztyn 2021-08-02 08:00:00

Artur Brzeziński z wynikiem 6.024 pkt zdobył brązowy medal w dziesięcioboju juniorów młodszych, czyli zawodników 16 i 17-letnich, podczas 53 Mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce we Włocławku. Drugi zawodnik Iskry Mateusz Kotlarski, uzyskując 5.119 pkt, zajął 10 miejsce, wygrywając ostatnią konkurencję dwudniowych zmagań, czyli bieg na 1500 m. W skład dziesięcioboju wchodzą: biegi na 100 m, 400 m i 1500 m, 110 m przez płotki, skok w dal, wzwyż i o tyczce oraz rzuty dyskiem, oszczepem i pchnięcie kulą.

Artur jest pierwszym zawodnikiem Iskry Wolsztyn, który pokonał granicę 6.000 pkt, a podczas mistrzostw wygrał dwie konkurencje: skok wzwyż i o tyczce. Dodatkowo poprawił sześć rekordów życiowych. Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów.