Pozytywna ocena wniosku złożonego przez samorząd powiatowy do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) w ramach działania 2.2.
2008-07-16

fundusze2014

Dnia 10 lipca br. umieściliśmy na naszej stronie internetowej Komunikat o wstępnej weryfikacji wniosków złożonych do WRPO (Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007 – 2013 w ramach Priorytetu II Działania 2.2. zatytułowanego „Poprawa dostępności do regionalnego i ponadregionalnego układu drogowego”). Ocena wniosku została przeprowadzona przez Komisję oceniającą projekty zgodnie z regulaminem przyjętym przez Komitet Monitorujący.

W dniu wczorajszym tj. 14 lipca 2008 r. otrzymałem oficjalne pismo informujące, że projekt zgłoszony przez powiat wolsztyński pt. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3813 od Starego Widzimia przez Kębłowo do Świętna wraz z przebudową obiektu mostowego w ciągu tej drogi” został oceniony pozytywnie uzyskując ogółem 40 punktów co stanowi 68,97% maksymalnej liczby punktów możliwych do uzyskania. Na taką ocenę miało wpływ 9 kryteriów przyjętych do oceny.

Z otrzymanego pisma z Departamentu Wdrażania Programu Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu wynika również, że wszystkie projekty, które uzyskały co najmniej 60% maksymalnej ilości punktów zostają umieszczone na liście rankingowej, co jest jednoznaczne z pozytywnym wynikiem oceny strategicznej.

Oczywiście ostateczny wybór projektów i podpisanie umowy z wnioskodawcami  będzie możliwe po spełnieniu warunków wynikających z dalszych procedur zgodności dokumentacji projektowej z prawodawstwem unijnym w zakresie między innymi ochrony środowiska oraz kilkoma innymi dyrektywami Rady Europy.

Mam nadzieję, że tak jak w pierwszym bardzo ważnym etapie oceny wniosków poradzimy sobie własnymi siłami aby spełnił pozostałe warunki potrzebne do podpisania końcowej umowy o dofinansowaniu budowy tej drogi wraz z obiektem mostowym na długości 8.100 metrów.

Na zakończenie pragnę dodać, że ogólny koszt inwestycji to kwota 6.388.503 PLN z czego 50% to tzw. „środki unijne” a pozostała kwota będzie pochodzić z innych źródeł.

Starosta Wolsztyński

/-/ Ryszard Kurp

liczba odwiedzin: 18163840      online: 1
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.