Finał XVIII Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim
2018-06-08
We wtorek  5 czerwca 2018 w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie odbył się finał XVIII Konkursu Wiedzy o Powiecie Wolsztyńskim, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Wolsztynie. Swym patronatem honorowym w tym roku przedsięwzięcie objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolski Kurator Oświaty. W tegorocznym finale wzięło udział 6 kilkunastoosobowych reprezentacji ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – po dwie z gmin Wolsztyn, Przemęt i Siedlec. Każda ze szkół starała się zaprezentować z jak najlepszej strony, tym bardziej że wizerunek był jednym z elementów oceny pierwszej punktowanej konkurencji. 
Podczas tegorocznej edycji, dominowały barwy biało-czerwone, nawiązujące do barw flagi narodowej, gdyż obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczniowie przebrali się także, za powstańców wielkopolskich oraz sławnych wolsztynian z różnych epok.  Nie zabrakło także okrzyków bojowych, które mobilizowały zawodników do walki podczas nie zawsze łatwych konkurencji z wiedzy oraz sprawnościowych. W czasie przerwy organizator zafundował młodzieży biorącej udział w rozgrywkach lody, a każda drużyna otrzymała dodatkowo pakiety powitalne – wodę i wafelka dla każdego zawodnika. 

Uczniowie walczyli bardzo zaciekle o miejsca na podium, bowiem było o co walczyć. W klasyfikacji końcowej pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół z Belęcina, który do swojej gminy powrócił z czekiem na zakupy dla szkoły o wartości 1200 zł. Drugie miejsce zajęli uczniowie  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolsztynie (otrzymali czek na zakupy w wysokości 1000 zł), zaś uczniowie z Zespołu Szkół w Przemęcie, którzy zajęli miejsce trzecie do szkoły wrócili z czekiem na zakupy o wartości 800 zł. Nagrody główne ufundował organizator, czyli Starostwo Powiatowe w Wolsztynie. Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych, którzy zajęli czwarte miejsce otrzymali dla całej reprezentacji talony na lody tajskie rolowane, które ufundowała firma Biba Party z Wolsztyna. 

Uroczystej dekoracji i wręczenia nagród dokonali: Stanisław Piosik – przewodniczący komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Rady Powiatu Wolsztyńskiego, Waldemar Kalitka – kierownik wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji, Ireneusz Rajman – Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Wolsztynie, Patrycja Rogozinska – pracownik Biura Promocji i Turystyki w Wolsztynie (juror z Gminy Wolsztyn), Jadwiga Kasprska – pracownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Przemęcie (juror z Gminy Przemęt) i Ewa Woś – inspektor promocji i juror z Gminy Siedlec. 
Dziękujemy lokalnym firmom za ufundowanie nagród oraz uczniom i nauczycielom ZSZ w Wolsztynie za pomoc w organizacji. 

Wydział 
Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15251802      online: 3
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt