Otwarcie Sezonu o Puchar Prezesa Towarzystwa Pływackiego ZG
2017-10-06
Skończyły się wakacje, rozpoczął się sezon pływacki. Pierwszy start przypadł tradycyjnie na Zieloną Górę, gdzie 1 października odbyły się zawody Otwarcia Sezonu o Puchar Prezesa Towarzystwa Pływackiego ZG. Pierwsze sprawdziany zaliczyli również wolsztyńscy sportowcy. Wraz z trenerem Krzysztofem Bimkiewiczem, na starcie w stolicy Województwa Lubuskiego zameldowało się 22 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych. Każdy startował w trzech konkurencjach, za które zbierał punkty do końcowej klasyfikacji.

Najmłodsi to roczniki 2006, z których możemy mieć powody do dumy. Najlepiej z nich zaprezentował się Bartosz Rogozinski, który stanął na trzecim stopniu podium, za sumę punktów FINA (Międzynarodowa Federacja Pływania) z trzech swoich startów. Wśród dziewcząt najlepszą formę zaprezentowała Gabrysia Kazubska, której niestety zabrakło niewiele do pudła. W tym roczniku startowali także Jędrzej Chrzanowski, Mateusz Marciniak, Maja Tomys oraz Daria Kulus.

Rocznik 2005 również poprawiał swoje życiówki. Chłopcy to Kamil Lisiewicz i Maksymilian Tomys, a wśród dziewcząt debiutantka Margareta Litwińska, która pokazała że szybko będzie nadrabiać zaległości.
W roczniku 2004 mamy swoich faworytów, na których można liczyć. Hubert Woga za sumę punktów ze swoich startów stanął na podium. Trzecie miejsce zawdzięcza dzięki dobremu występowi na 200m motylkiem, poprawiając swój czas o 10 sek, oraz 50 grzbietem i 100m stylem dowolnym, które znowu popłynął poniżej minuty. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Jagoda Gessner, która dzięki swojej pracy osiąga coraz to lepsze czasy. W kategorii tej startowali również Tymoteusz Kaffler, Julianna Tomys i Patrycja Kulus.
Rocznik 2003 reprezentowali Zuzanna Kazubska oraz debiutant Wiktor Maćkowiak, który pokazał że lubi się ścigać.
Najstarszą kategorią wiekową były roczniki 2002 i starsi. Wśród nich dobrze zaprezentował się Nikodem Woga. Równie dobrą formę na początku sezonu zaprezentowały dziewczyny, Oliwia Bimkiewicz oraz Agata Dudziak. Swoje czasy poprawiali tu również Wojtek Kliks oraz Zuzanna Kańdułą.

Sezon rozpoczęty. Przed nami już niedługo kolejne starty. Trenujemy codziennie oprócz niedzieli, na Pływalnii Miejskiej w Wolsztynie. Jeśli ktoś miałby ochotę dołączyć do nas, zapraszamy na testy, każdemu dajemy szansę pływackiego rozwoju. Zapraszamy na www.wodnikwolsztyn.pl, tam znajdziesz więcej informacji na temat wolsztyńskiego pływania.

UKS 3 Wodnik

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 14550837      online: 2
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt