Wizyta delegacji Powiatu Wolsztyńskiego na Litwie2018-05-16  

W dniach 11-14 oficjalna delegacja Powiatu Wolsztyńskiego przebywała w Solecznikach na Litwie. Wyjazd i udział w „Majówce w Ejszyszkach” został zorganizowany na zaproszenie Mera Solecznik Zdzisława Palewicza, w ramach obchodów 15-lecia współpracy. Delegacji przewodził wicestarosta Piotr Krajewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Wita. Ponadto powiat reprezentowali: radna i członek zarządu Łucja Olejniczak, radny Piotr Krzyżański, radny Wiesław Janowicz, kierownik Wydziału Rozwoju i Inwestycji Marcin Orzechowski, kierownik Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Dariusz Formaniewicz, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Waldemar Kalitka i zastępca kierownika Wydziału Komunikacji Michał Żok. Zaproszenie otrzymała również 5-cio osobowa grupa wokalistów zespołu Gioielli działająca przy GCKiB w Przemęcie, która reprezentowała nasz powiat podczas festiwalu piosenki na Ejszyskiej Majówce.

Z okazji 15-lecie współpracy Wicestarosta i Przewodniczący Rady wręczyli okolicznościowe grawertony 9 wyróżnionym osobom. Wśród nich znaleźli się: obecny poseł do sejmu Republiki Litewskiej Leonard Talmont, mer Rejonu Solecznickiego Zdzisław Palewicz, vicemer Rejonu Solecznickiego Jadwiga Sinkiewicz, radna Rejonu Solecznickiego i dyrektor Domu Polskiego w Ejszyszkach Anna Jesvilienie, starosta Ejszyszek Mirosław Bogdziun, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu Regina Markiewicz, dyrektor Centrum Kultury w Solecznikach Grażyna Zabarauskaite, dyrektor Szkoły Sportowej w Ejszyszkach Marian Titko, dyrektor Przedszkola w Butrymańcach Danuta Paławieniene

Przypominamy, że rewizyta naszych rodaków z Solecznik i Ejszyszek na Litwie w ramach obchodów 15-sto lecia współpracy będzie miała w czerwcu, podczas „Powiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych”.

Wzajemne wizyty odbywają się zgodnie z kalendarzem współpracy pomiędzy naszymi samorządami , podpisanym oficjalnie w styczniu b.r. podczas spotkania noworocznego Starosty Wolsztyńskiego.