Podsumowanie projektu Zachowaj w pamięci i ocal od zapomnienia historię swojego miejsca zamieszkania2018-05-14  
12 maja br. Starosta Wolsztyński Janusz Frąckowiak brał udział w uroczystym wręczeniu nagród w ramach projektu "Zachowaj w pamięci i ocal od zapomnienia historię swojego miejsca zamieszkania.”, który objęty został Honorowym Patronatem Starosty.
W podsumowaniu brali udział także przedstawiciele  Stowarzyszenia Heimatkreis Wollstein z Powiatu Uelzen w Niemczech oraz Burmistrz Wolsztyna Wojciech Lis. W ramach projektu powstały filmy, prezentacje i plakaty o miejscowościach Powiatu Wolsztyńskiego w języku polskim i niemieckim wraz z bogatą ilustracją historyczną. 

Pierwszą nagrodę w projekcie językowo-historyczno-fotograficznym ”Zachowaj w pamięci i ocal od zapomnienia historię swojego miejsca zamieszkania” w kategorii uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii-Skodowskiej-Curie w Wolsztynie otrzymali za pracę zbiorową: Nikola Pempera, Wiktoria Radomska i Michał Hordecki (Wolsztyn – film). Drugą nagrodę otrzymała Maja Wojtkowiak (Kargowa – prezentacja multimedialna). Trzecią nagrodę zdobyła grupa uczniów: Magdalena Drgas, Patrycja Krawczyk, Mikołaj Sieracki (Wolsztyn – film). Oprócz nagród głównych przyznano również nagrodę specjalną. Alicja Domagała i Maria Nowaczyk (Babimost – album) otrzymały wyróżnienie.

Pierwszą nagrodę w projekcie językowo-historyczno-fotograficznym ”Zachowaj w pamięci i ocal od zapomnienia historię swojego miejsca zamieszkania w kategorii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymał Mateusz Wróbel (Wolsztyn – koszyk wspomnień). Drugą nagrodę przyznano 3 uczniom: Zuzannie Cieżuch, Zuzannie Helbin, Natalii Matuszewskiej (Jabłonna -album). Trzecią nagrodę zdobyli 3 uczniowie: Róża Łuczak, Gabriela Pietruszyńska, Adam Pietruszyński (Karagowa - film). Mateusz Majza (Wolsztyn - plakat) otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom nagrodzonym i wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich nauczycielom za kreatywność i zaangażowanie.
Wydział Oświaty Kultury Sportu i Promocji