łote Logo 2011
2013-01-24
 
NAGRODY GOSPODARCZE STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO 2011
Przedsiębiorstwa nominowane do „ZŁOTEGO LOGO”
Nagrody Gospodarczej Starosty Wolsztyńskiego w 2011 roku


w kategorii za osiągnięcia ekonomiczne
  • PALETEX PRZEMYSŁAW PRZYDRÓŻNY w Starkowie,
  • USŁUGI TRANSPORTOWO-POLOWE KRZYSZTOF WOGA w Nieborzy,
  • KACZMAREK ELECTRIC SA w Wolsztynie,
  • ZAKŁAD STOLARSKI ZENON MATYSIK w Powodowie.
w kategorii za działalność na rzecz samorządów:
  • BANK SPÓŁDZIELCZY WE WSCHOWIE Oddział w Przemęcie,
  • PRZEDSIĘBIORSTWO PRYWATNE BIEGPOL GRAŻYNA BIEGAŃSKA w Chorzeminie,
  • TELEWIZJA „KARAT” realizowana przez AVISmedia Sp. z o.o. w Wolsztynie.
w kategorii za najciekawszy produkt turystyczny Powiatu Wolsztyńskiego nominowano:
  • POBYTY WCZASOWO-REKREACYJNE w OŚRODKU WCZASÓW RODZINNYCH „TURÓW” Sp. z o.o. w Wieleniu,
  • SZLAK KOŹLARSKI POŁĄCZONY Z KONKURSEM MUZYKI LUDOWEJ W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM KAZIMIERY I ZDZISŁAWA KASPRZAK w Wąchanie,
  • MUZEUM REGIONALNE w Wolsztynie.
Spośród nominowanych
NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO W 2011 ROKU
w kategorii ZA OSIĄGNIĘCIA EKONOMICZNE

tytuł Laureata oraz statuetkę  ZŁOTEGO LOGO zdobyli:
PALETEX PRZEMYSŁAW PRZYDRÓŻNY
w Starkowie
Zdobywca Nagrody: Przemysław Przydrożny
Firma Paletex działa na rynku od marca 2004 roku i zatrudnia 18 osób. Głównym działem produkcji są palety drewniane (przemysłowe, jednorazowe) w różnych rozmiarach w zależności od zamówień klientów. W 2009 roku firma zakupiła hale produkcyjne wraz z zapleczem socjalnym i biurowym, dzięki tej inwestycji przedsiębiorstwo może się rozwijać. W miarę możliwości firma powiększa i modernizuje park maszynowy by produkcja była sprawniejsza, szybsza, większa i lżejsza dla swoich pracowników. Dodatkowo na terenie całego kraju świadczone są również usługi transportowe, samochodami ciężarowymi powyżej 12 ton. Firma posiada samochody specjalistyczne do przewozu drewna, które wykorzystywane są przede wszystkim do przywozu surowca na własne potrzeby.
PALETEX PRZEMYSŁAW PRZYDRÓŻNY
STARKOWO 59A
64-234 PRZEMĘT
Tel. 65/ 549 62 18, 693 720 620
e-mail: paletex@list.pl


ZAKŁAD STOLARSKI ZENON MATYSIK
w Powodowie
Zdobywca Nagrody: Zenon Matysik
Zakład stolarski prowadzony przez Pana Zenona Matysika wraz z synem, działa na polskim rynku od 1978 roku. Od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji drewnianych okien oraz drzwi zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Wyroby cechują się indywidualnością, solidnością, wysoką jakością oraz estetyką. Wszystkie zamówienia traktują indywidualnie, co potwierdza proces produkcji, w czasie którego każde pojedyncze okno czy drzwi są wytwarzane i wykańczane ręcznie. Firma potrafi dostosować się do ograniczeń technicznych, jakie czasem wynikają z projektu budowlanego obiektu, w którym mają być zamontowane okna lub drzwi. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, a także stosowaniu materiałów najwyższej jakości wyroby cieszą się uznaniem klientów, a ich wysoką jakość potwierdzają liczne wyróżnienia i nagrody zdobyte na specjalistycznych targach. Pan Zenon Matysik jest również znanym w okolicy społecznikiem i sponsorem szkół, organizacji pozarządowych oraz klubów sportowych. Wyroby wykonane przez Zakład Stolarski Zenon Matysik nadają niepowtarzalny charakter budynkom jednorodzinnym, wielorodzinnym i użyteczności publicznej. Stanowią solidny, funkcjonalny, a przede wszystkim bezpieczny produkt będący wizytówką domu.

www.stolarstwo-matysik.pl  

Spośród nominowanych
NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO W 2011 ROKU
w kategorii ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SAMORZĄDÓW
tytuł Laureata oraz statuetkę Złotego Logo otrzymali:
PRZEDSIĘBIORSTWO PRYWATNE BIEGPOL GRAŻYNA BIEGAŃSKA
w Wolsztynie
Nagrodę odebrała: Grażyna Biegańska
Biegpol to prywatna rodzinna firma utworzona w 1989 roku przez Grażynę i Mariana Biegańskich, zajmująca się handlem grzybami uprawnymi, leśnymi, warzywami i owocami pochodzenia polskiego. Dzięki uporowi właścicieli, znakomitej organizacji pracy i dążeniu do stałego rozwoju firmy udało się stworzyć przedsiębiorstwo o kulturze międzynarodowej, które konsekwentnie wprowadza nowe, innowacyjne rozwiązania, posiada własny o wyjątkowych walorach smakowych i zapachowych produkt, a to wszystko z myślą o swoich klientach. Firma Biegpol to producent wysokiej jakości pieczarki białej i brunatnej, wymagający i wiarygodny partner handlowy zarówno dla dostawców jak i odbiorców, właściciel floty transportowej – chłodnie na potrzeby własne i usługi międzynarodowe, inwestor dbający o walory krajobrazowe i ekologiczne otoczenia, a także przedsiębiorstwo wspierające działalność charytatywną i wiele przedsięwzięć dobroczynnych. Dziś przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 130 osób. Firma działa na rzecz najbliższego środowiska, sponsoruje wiele miejscowych imprez i rozmaitych przedsięwzięć oraz opiekuje się przedszkolem oraz szkołą podstawową w Chorzeminie. Pani Grażyna Biegańska otrzymała jako pierwszy producent pieczarki w Polsce znak Poznaj Dobrą Żywność przyznawanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

www.biegpol.pl  

TELEWIZJA „KARAT”
realizowana przez AVISmedia Dziubiński & Gintrowicz
w Wolsztynie
Nagrodę odebrali: Jerzy Gintrowicz i Jarosław Dziubiński

Początki wolsztyńskiej telewizji sięgają lat 60-tych i 70-tych, kiedy to na terenie miasta i gminy działał Klub Filmowy „Karat” utrwalający na czarno-białej, 8-milimetrowej taśmie najważniejsze wydarzenia w regionie. Na początku lat 90-tych w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zjednoczenie” postanowiono wrócić do tej działalności rozprowadzając w osiedlowej sieci kablowej „Wiadomości Regionalne” sygnowane nazwą nawiązującą do przeszłości, czyli „Telewizja Karat”. Pierwszy program nadano 20 lat temu, dokładnie 15 kwietnia 1992 roku. Z biegiem czasu sieć kablowa rozszerzyła ilość abonentów, gdyż docierała do ponad 2000 domów i mieszkań. Od 2004 roku „Telewizja Karat” realizuje swój przekaz na podstawie koncesji uzyskanej od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przez Jerzego Gintrowicz przedstawiciela AVISmedia Dziubiński – Gintrowicz. Wzbogaciła się o przestrzenne studio, pokój redakcyjny, zakupiono nową kamerę i sprzęt elektroniczny. Dziś zespołem zawiaduje koncesjonariusz Jerzy Gintrowicz, a trzon zespołu stanowią: Ewelina Olszewska, Marika Jasek, Cezary Wach, Mariusz Brychcy oraz Janusz Mrozkowiak. Obecnie na swoim kanale telewizja nadaje całą dobę, wprowadzając tygodniowo kilka godzin premierowego materiału. Uruchomiono także specjalną stronę internetową, na której umieszczane są wszystkie materiały filmowe, chętnie oglądane nie tylko przez mieszkańców naszego powiatu.
www.tvkarat.pl  

Spośród nominowanych
NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO W 2012 ROKU
w kategorii NAJCIEKAWSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO
tytuł Laureata oraz statuetkę Złotego Logo zdobyli:
MUZEUM REGIONALNE
w Wolsztynie

Nagrodę odebrała: Zofia Chwalisz i Andrzej Pawelski
Muzeum Regionalne w Wolsztynie zostało powołane w 1976 roku i jest instytucją kultury, a w jej skład wchodzą następujące placówki:  Muzeum Marcina Rożka, Muzeum Roberta Kocha, Skansen Budownictwa Zachodniej Wielkopolski. Muzea Marcina Rożka i Roberta Kocha są jedynymi placówkami w kraju poswięconymi tym postaciom. Każda z placówek posiada tzw. Ekspozycję stałą. W Muzeum Marcina Rożka organizowane są wystawy czasowe i koncerty. N terenie Skansenu odbywają się liczne imprezy plenerowe tj.: spotkania sierpniowe, jesienny festyn samorządowy, imprezy integracyjne firm i okolicznościowe. W sumie w 2011 roku wszystkie placówki odwiedziło ok. 23 tys. osób.

www.muzea-wolsztyn.com.pl  

SZLAK KOŹLARSKI POŁĄCZONY Z KONKURSEM MUZYKI LUDOWEJ
W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM
KAZIMIERY i ZDZISŁAWA KASPRZAK
w Wąchabnie
Nagrodę odebrali: Kazimiera i Zdzisław Kasprzak
Gospodarstwo agroturystyczne Państwa Kazimiery i Zdzisława Kasprzak położone jest w Wąchanie nad jeziorem wielkowiejskim. Od 2002 roku gospodarstwo współorganizuje przegląd kapel ludowych i śpiewaków, przejazdy bryczkami szlakiem koźlarskim na trasie Wąchano-Kramsko oraz popisy kapel przy ognisku. Motywem jest kultywowanie dorobku przeszłych i obecnych pokoleń muzyków ludowych i śpiewaków, popularyzacja tradycji kultury ludowej regionu oraz zachowanie różnorodnych walorów turystycznych i przyrodniczych. Gospodarstwo oferuje miejsca noclegowe z wyżywieniem, wieczory gilowe z ogniskiem, plenery, imprezy integracyjne, organizację przejazdów bryczkami szlakiem koźlarskim, rajdy rowerowe. W pobliżu znajduje się jezioro z urządzoną plażą, pomosty do wędkowania, sprzęt pływający, rowery wodne i łodzie, plac zabaw dla dzieci.
Gospodarstwo Agroturystyczne
Kazimiera i Zdzisław Kasprzak
Wąchabno 25
64 - 225 Kopanica
Telefon:(68) 384 05 55
tel. kom: 609 566 080
E-mail: kazimierakasprzak@wp.pl


Przygotowała: Ewa Zielińska
Stanowisko ds. Rozwoju Przedsiębiorczości

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15252052      online: 5
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt