Informacja
2006-07-20
 

Przedsiębiorstwa nominowane do "ZŁOTEGO LOGO”

Nagrody Gospodarczej Starosty Wolsztyńskiego  w 2004 roku

 


w kategorii za osiągnięcia ekonomiczne to:

 • Przedsiębiorstwo Przetwórczo-Handlowe ''ŁABIMEX'' w Przemęcie,
 • "Rzeźnictwo Firma Słomiński" z Kaszczoru,
 • Gospodarstwo Rolne prowadzone przez Pana Idziego Łukaszewskiego w Kiełpinach,
 • Firma "SPOIW-CANDI" w Siedlcu,
 • Zakład Produkcji Materiałów Instalacyjnych ''GORGIEL'' w Wolsztynie,
 • Przedsiębiorstwo-Handlowe "INTER-KRAM" w Wolsztynie,
 • ''IZOMET'' w Niałku Wielkim,
 • "NAWROT'' w Nowych Tłokach,
 • Zakład Przetwórstwa Mleka ''MLECZ'' w Wolsztynie,

 

w kategorii za działalność na rzecz samorządów nominowano:

 • Firma "MARMORIN" we Włoszakowicach,
 • Zakład Produkcji Drzewnej ''TARTAK'' w Kaszczorze,
 • Zakład Ogólnobudowlany "MAT-BUD" Piotr Mickiewicz w Chobienicach,
 • ''WELLTON'' w Kopanicy,
 • Zakład Remontowo-Budowlany ''BLACH-DEK'' w Wolsztynie,
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "DANA-BUD" w Karpicku,
 • Firma "Systemy Cieplne - Klimatyzacja" Jakub Lorenz w Obrze.

                       

 

Spośród nominowanych równoważne nagrody

w konkursie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO za 2004r.

w kategorii ZA OSIĄGNIECIA EKONOMICZNE

tytuł Laureata oraz statuetki „ZŁOTEGO LOGO” zdobyli:

 

 

 • Przedsiębiorstwo Przetwórczo-Handlowe ''ŁABIMEX'' w Przemęcie,
 • Firma "SPOIW-CANDI" w Siedlcu,
 • Zakład Przetwórstwa Mleka ''MLECZ'' w Wolsztynie.
 • Zakład Produkcji Drzewnej ''TARTAK'' w Kaszczorze,
 • ''WELLTON'' w Kopanicy,
 • Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "DANA-BUD" w Karpicku.

 

Przedsiębiorstwo Przetwórczo-Handlowe

"ŁABIMEX" Sp. z o.o.

w Przemęcie

 

 

nominowane przez Wolsztyńską Izbę Gospodarczą

 

 

Zdobywca nagrody: Władysław Łabiński

- Prezes Zarządu „ŁABIMEX” Sp. z o.o.

 

 

Firma "ŁABIMEX” rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Powiecie Wolsztyńskim na czystym ekologicznie terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Wyrazem szczególnej troski o czystość środowiska naturalnego jest uruchomienie zakładowej oczyszczalni ścieków, która spełnia najwyższe wymogi ochrony środowiska.

„ŁABIMEX” jest  w 100% firmą prywatną. Zakład wyposażony jest w specjalistyczne, nowoczesne urządzenia do przetwarzania pieczarek oraz innych warzyw. W 2002 roku firma została certyfikowana przez niemiecką firmę TÜV CERT i działa zgodnie z ISO 9001:2000 oraz HACCP Codex Alimentarius Alinorm 97/13.  Nad utrzymaniem stałych parametrów produkcji czuwa Laboratorium Zakładowe, którego zadaniem jest kontrola nad zachowaniem norm krajowych i zagranicznych oraz ciągłe opracowywanie nowych wyrobów.

 Wśród wielu wyróżnień, firma została nagrodzona Konsumenckim Znakiem Jakości oraz wyróżnieniem nadanym przez Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej za Najciekawszy Wyrób Spożywczy Roku. Firma posiada 3 niezależne oddziały: dział przetwórstwa spożywczego, dział stolarki z PCV oraz dział produkcji elementów budowlanych. Dział przetwórstwa spożywczego specjalizuje się w przetwórstwie pieczarek. Produkcja ta została poszerzona o przetwory warzywne, dania gotowe, sosy i soki owocowo-warzywne. Firma przygotowuje wyroby o parametrach dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dobra, niekwestionowana jakość, konkurencyjne ceny, terminowość dostaw oraz miła obsługa sprawiają, że przetwory firmy ŁABIMEX są znane i cenione w kraju i za granicą. Firma poszerza i stabilizuje krąg stałych odbiorców, jednocześnie jest otwarta na różne formy współpracy handlowej.

 

www.labimex.pl

 

 

 

''SPOIW-CANDY'' s.j.

w Siedlcu

 

 

nominowana przez Urząd Gminy w Siedlcu

 

 

Zdobywcy nagrody: Leszek Markiewicz i Jerzy Markiewicz

- właściciele firmy

 

Firma SPOIW-CANDI założona została w 1982 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się produkcją i dystrybucją napoi alkoholowych. Jeszcze kilka lat temu produkowała tylko alkohole typu brandy, a dziś produkcja obejmuje również alkohole takie jak gin, whisky oraz wódki. Wszystkie nowo powstałe wyroby spirytusowe są produkowane w oparciu o własne receptury, które chronione są patentami. Najnowszym produktem jest wódka Dębowa Polska, której firma poświęciła ponad dwa lata pracy. Tak powstała wódka dla koneserów, o znakomitych walorach smakowych. Debiut wódki Dębowej Polskiej okazał się nad wyraz udany na rynku polskim, a efektem tego jest współpraca z takimi odbiorcami jak: MAKRO, REAL, INTERMARCHE, KAUFLAND i SELGROS. Wódka Dębowa Polska zaistniała także na rynkach zagranicznych - znakomicie sprzedaje się w Niemczech, Francji a ostatnio w Stanach Zjednoczonych. Potwierdzeniem wszystkich walorów tego produktu są dyplomy i puchary na targach i wystawach alkoholi. Obecnie SPOIW-CANDI pracuje nad nowymi gatunkami, które w najbliższej przyszłości wprowadzi na rynek.

 

www.debowavodka.com.pl

 

 

 

Zakład Przetwórstwa Mleka ''MLECZ'' Sp. z o.o.

w Wolsztynie

 

 

nominowany przez Urząd Miejski w Wolsztynie

 

 

Zdobywca nagrody: Janusz Pawliczak

– Prezes Zarządu ''MLECZ'' Sp. z o.o.

 

 

Zakład Przetwórstwa Mleka "MLECZ" Sp. z o.o. należy do zakładów grupy kapitałowej „LACPOL”. Zakład produkcyjno-handlowy nastawiony jest głównie na produkcję mleka i mieszanek w proszku, a także wyrobów świeżych. Wszystkie artykuły w zakładzie są produkowane w systemie zapewnienia bezpieczeństwa produktu HACCP. Punkty krytyczne i kontrolne są monitorowane i kontrolowane zgodnie z obowiązującymi Planami HACCP. Zapewnia to bezpieczeństwo wyrobu, gwarantując, że każdy wyrób opuszczający zakład produkcyjny jest bezpieczny dla Klienta.


Oprócz działalności produkcyjnej zakład prowadzi działalność handlową. Posiada firmową hurtownię zlokalizowaną bezpośrednio przy zakładzie oraz hurtownię w Poznaniu. Specjalizuje  się w przetwórstwie mleka: produkcji mleka w proszku, mleka konsumpcyjnego w kartonikach, twarogu oraz serków w różnych odmianach. Firma wielokrotnie nagradzana i honorowana za swoją produkcję i system organizacyjny.  

 

 

www.lacpol.com.pl

 

 

 

 

 

 

Spośród nominowanych równoważne nagrody

w konkursie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO za 2004r.

w kategorii ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SAMORZĄDÓW

tytuł Laureata oraz statuetkę „ZŁOTEGO LOGO” zdobyli:

 

 

 

Zakład Produkcji Drzewnej

''TARTAK''

w Kaszczorze

 

 

nominowany przez Urząd Gminy w Przemęcie

 

 

Zdobywca nagrody: Kazimierz Metzler

– Właściciel 

 

Firma „METZLER” powstała w 1898 roku, założona przez Kazimierza Metzlera, jako jedna z nielicznych polskich firm działających w naszym regionie. Firma zajmowała się przede wszystkim przecieraniem drewna na potrzeby budownictwa. Prowadziła również samodzielne budowy domów mieszkalnych oraz budynków gminnych. Przetrwała I wojnę światową, a także światowy kryzys gospodarczy w latach 1929-1932.

Najtrudniejszą próbą dla firmy była jednak II wojna światowa. Po wojnie firmę objął syn Kazimierza – Edmund Metzler, który przez cały okres swego powojennego życia walczył z władzami komunistycznymi o jej utrzymanie. Stosowane w tym czasie tzw. „domiary” finansowe rujnowały dobrze prosperujący zakład. W 1970 roku do pracy w firmie włączył się syn Edmunda, Kazimierz Metzler. Dopiero przełomowy rok 1989 otworzył nowy rozdział w rozwoju firmy. Możliwości, jakie stworzono w nowym systemie gospodarczym, pozwoliły na nowe inwestycje i w konsekwencji rozwój firmy. Dzisiaj firma zajmuje się produkcją wysokiej jakości podłóg drewnianych. Dzięki nowoczesnej technologii m.in. komputerowym suszarniom i precyzyjnym maszynom do obróbki drewna, uzyskują najwyższą jakość swoich produktów. Doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie procentuje i dlatego ich podłogi są cenione zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych.

Firma Metzler przetrwała ponad 100 lat dzięki uporowi i ciężkiej pracy. Tradycja firmy jest wizytówką i rekomendacją dla Europy i Polski. Zakład zatrudnia 50 pracowników, pracujących na nowoczesnym parku maszynowym. Automatyka i elektronika stała się codziennością. Jest stosowana od procesów suszenia sterowanych przez komputery, jak i w procesie produkcji dzięki zastosowaniu zautomatyzowanej  linii produkcyjnej. Firma otrzymała znak „WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ”, oraz „DOBRE BO POLSKIE”, a także najlepsze referencje od najlepszych niemieckich i polskich firm. Dzisiejsza produkcja oparta jest o wielopokoleniowe doświadczenie.

 

 

www.metzler.com.pl

 

Przedsiębiorstwo ''WELLTON''

w Siedlcu

 

 

nominowane przez Starostwo Powiatowe w Wolsztynie i Urząd Gminy w Siedlcu

 

 

Zdobywca nagrody: Stanisław Dochniak

– Właściciel ''WELLTON''

 

Podstawową działalnością Spółki jest produkcja wyrobów z drewna z przeznaczeniem na wyposażenie ogrodów.

Produkty WELLTON sprzedaje głównie na rynki krajów Unii Europejskiej: Niemcy, Francja, Holandia, Dania i inne. Oferuje bardzo szeroki asortyment wyrobów począwszy od wyrobów prostych (ogrodzenia, rollboardy), do wyrobów o wysokich walorach użytkowych i funkcjonalnych, dających możliwość spełnienia wszystkich wymogów architektury ogrodowej. Towary te to różne pergole, kwietniki, pawilony, huśtawki, mostki, studnie, pojemniki na kubły do śmieci, domki narzędziowe, garaże ogrodowe (Carporty), meble, podesty, różne   miniaturowe wyroby ogrodowe, kratki, piaskownice, płoty lamelowe itp.

Trwałość produktów WELLTON jest zagwarantowana poprzez impregnację ciśnieniową we własnych urządzeniach impregnacyjnych, które spełniają wszystkie aktualnie znane wymogi do impregnacji drewna. Firma posiada możliwość obsługi dostaw dla kilku odbiorców znajdujących się w różnych miejscach. Znajomość języków pozwala kontaktować się z bezpośrednim odbiorcą.

 

www.wellton.pl

 

 

 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego

''DANA-BUD''

w Karpicku k/Wolsztyna

 

 

nominowane przez Wolsztyńską Izbę Gospodarczą

 

 

Zdobywca nagrody: Danuta i Stanisław Karcz

– Właściciele Firmy ''DANA-BUD''

 

 

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DANA-BUD rozpoczęło swoją  działalność w 1993 roku. Od początku istnienia DANA-BUD podejmuje intensywne działania na rzecz nieustającej poprawy jakości funkcjonowania firmy oraz wykonywanych robót, mając na uwadze przede wszystkim zadowolenie klientów, a co za tym idzie umocnienie swojej pozycji na rynku.

Aby sprostać standardom Unii Europejskiej oraz wychodząc naprzeciw coraz bardziej rosnącym wymaganiom klientów i większej konkurencyjności DANA-BUD zdecydowało się na wdrożenie Certyfikatu Jakości ISO 9001:2000. Stabilność DANA-BUD oparta jest na zatrudnieniu rzetelnych pracowników, kadry kierowniczej o wysokich kwalifikacjach zawodowych, własnym zapleczu technicznym, zastosowaniu nowoczesnej technologii i  materiałów  oraz wieloletnim doświadczeniu. DANA-BUD to firma wielokrotnie nominowana i nagradzana za najwyższą jakość realizacji inwestycji w zakresie budownictwa ogólnego i przemysłowego oraz modernizacji i renowacji budynków.

 

 

www.danabud.pl

 

 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15251790      online: 19
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt