Informacja
2006-07-20
 
 
 
Przedsiębiorstwa nominowane do "ZŁOTEGO LOGO" Nagrody Gospodarczej Starosty Wolsztyńskiego w 2005 roku


w kategorii za osiągnięcia ekonomiczne to:
 • Zakład Produkcji Materiałów Instalacyjnych ''GORGIEL'' w Karpicku,
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "AREX" w Karpicku,
 • 'NAWROT'' Sp. z o.o. w Nowych Tłokach,
 • 'ONIX'' Sp. z o.o. w Zakrzewie,
 • ''SZYNAKA MEBLE'' Sp. z o.o. Wolsztyńska Fabryka Mebli w Wolsztynie,

w kategorii za działalność na rzecz samorządów nominowano:
 • Zakład Remontowo-Budowlany Józef Mączkowski w Wolsztynie,
 • Zakład Masarski Gracjan Kiciński w Kopanicy,
 • Zakład Produkcyjny Wypieku Pieczywa Leszek Olejniczak w Siedlcu,
 • Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze Zdzisław Brudło w Jaromierzu,
 • Zakład Ogólnobudowlany Krzysztof Jokiel w Karpicku,
 • Zakład Budowlano-Drogowy ''BAR-BET'' Andrzej Barski w Chobienicach,
 • Zakład Usług Technicznych ''IRLEH'' s.c. L.M.M. Lisiewicz w Wolsztynie,
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa ''ZJEDNOCZENIE'' w Wolsztynie,
 • Zakład Remontowo-Budowlany ''BLACH-DEK'' Tadeusz Piskorz w Wolsztynie,
 • Bank Spółdzielczy w Siedlcu.
Spośród nominowanych równoważne nagrody
w konkursie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO za 2005r.
w kategorii ZA OSIĄGNIECIA EKONOMICZNE
tytuł Laureata
oraz statuetki "ZŁOTEGO LOGO" zdobyli:   
 
 
 


 

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "AREX"
w Karpicku

nominowane przez Urząd Miejski w Wolsztynie


   
 
 
 

 
Zdobywca nagrody: Roman Bauta - Prezes Zarządu Firmy AREX


Firma "Arex" istnieje na rynku od 1992 roku. Początki działalności firmy związane były z produkcją żaluzji wewnętrznych i sprzedażą bram garażowych. W 1995 roku uruchomiono produkcję stolarki PCV, w 1998 roku również produkcję ślusarki aluminiowej. Od 2001 roku w ofercie znalazły się produkowane przez firmę okna i drzwi drewniane. Firma dysponuje własnym zapleczem technicznym, profesjonalnymi brygadami wykonawczymi oraz własnym transportem. Wielkość sprzedaży i jakość świadczonych usług zaprocentowały otrzymaniem miana partnera strategicznego firmy HÖRMANN. ''AREX'' stale zwiększa ilość osób zatrudnionych w firmie. I tak w 1996 roku zatrudnionych było 17 osób, w 1999 roku 47, a w dniu dzisiejszym około 80 osób.

www.arex.biz.pl


''ONIX'' Sp. z o.o.
w Zakrzewie


nominowana przez Urząd Gminy w Siedlcu

   
 
 
 


 
Zdobywca nagrody: Jakub Jazdon - Prezes Zarządu ''ONIX'' Sp. z o.o.


Jeden z liderów na rynku europejskim w produkcji i handlu cebuli. Firma ''ONIX'' powstała w 1995 roku. Zajmuje się przetwórstwem cebuli białej, czerwonej, szalotki, cebuli typu pikles oraz czosnku poprzez obieranie, krojenie, mrożenie oraz pakowaniem nieprzetworzonej cebuli w łusce na wiele sposobów. Obecnie zatrudnia 115 osób. Siła firmy i jej wiodąca pozycja na rynku jest wynikiem współpracy z Gospodarstwem Rolnym T.J.Jazdon oraz firmą Handel Środkami do Produkcji Rolnej J.Jazdon. Na rynku brytyjskim firma ''ONIX'' jest reprezentowana przez ONIX (Marketing) UK gwarantujący szybką i profesjonalną obsługę klienta. Gospodarstwo Rolne uprawia cebulę na 170 ha, produkując ok. 11.000 ton wysokiej jakości cebuli rocznie. Do najważniejszych gatunków cebuli uprawianych w gospodarstwie należą: cebula czerwona, cebula pikles, cebula szalotka, tradycyjna cebula biała oraz czosnek. Ważną, uzupełniającą w stosunku do ''ONIX'' działalność prowadzi Handel Środkami do Produkcji Rolnej Jazdon. Głównym zadaniem tej firmy jest dystrybucja środków ochrony roślin, nawozów i nasion cebuli. Firma zajmuje się także profesjonalnym doradztwem w zakresie uprawy roślin, kontrolą plantacji w trakcie wegetacji oraz dokumentowaniem zabiegów agrotechnicznych.

www.onix.pl


''SZYNAKA MEBLE'' Sp. z o.o.
WOLSZTYŃSKA FABRYKA MEBLI
w Wolsztynie


nominowana przez Zarząd Powiatu Wolsztyńskiego

   
 
 
 


 
Zdobywca nagrody: Jan Szynaka - Prezes Zarządu ''SZYNAKA MEBLE'' Sp. z o.o.


"SZYNAKA - MEBLE" Sp. z o.o. to firma z prawie 50 - letnią tradycją. Początki firmy sięgają roku 1957, kiedy to powstał zakład rzemieślniczy produkujący meble. W trakcie wieloletniej działalności firma ulegała przekształceniom, co wiązało się ze znacznym rozwojem przedsiębiorstwa. Od 1-go stycznia 2001 roku przedsiębiorstwo "SZYNAKA" przekształciło się w Sp. z o.o. o nazwie "SZYNAKA-MEBLE".
Firma specjalizuje się w produkcji mebli mieszkaniowych, kuchennych, biurowych i sklepowych. Podstawowym surowcem wykorzystywanym do produkcji mebli jest wysokiej jakości płyta wiórowa laminowana o klasie higienicznej E 1. Część produkcji stanowią również meble brzozowe z drewna litego. Przez lata swojej działalności firma zyskała opinię producenta wysokiej jakości wyrobów. Stosowanie najnowszych rozwiązań wzorniczych i wykończeniowych stawia wyroby firmy na bardzo wysokim poziomie. Użyte do produkcji materiały i technologie są gwarantem najwyższej jakości i estetyki, a opracowania konstrukcyjne umożliwiają łatwość montażu, dowolność aranżacji pomieszczeń oraz wieloletnią niezawodność w eksploatacji. O pozycji firmy na rynku świadczy stały wzrost produkcji, poszerzanie asortymentu, podnoszenie jakości produkowanych mebli oraz ciągłe zwiększanie kręgu odbiorców, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obecnie firma zatrudnia 257 osób.
Dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz agresywnej polityce promocyjnej firma rozwinęła liczne kontakty handlowe m.in. z dużymi koncernami meblowymi, których sieć sprzedaży obejmuje swoim zasięgiem całą Europę. W chwili obecnej "SZYNAKA-MEBLE" znaczną część produkowanych mebli eksportuje na rynki europejskie zaopatrując sieci sklepów meblowych na terenie Niemiec, Austrii, Czech, Szwajcarii, Słowacji, Rosji, Ukrainy i Łotwy.

www.szynaka.pl
www.wfm-kuchnie.plSpośród nominowanych równoważne nagrody
w konkursie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO za 2005r.
w kategorii ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SAMORZĄDÓW
tytuł Laureata oraz statuetkę "ZŁOTEGO LOGO" zdobyli:Zakład Masarski Gracjan Kiciński
w Kopanicy


nominowany przez Urząd Gminy w Siedlcu


   
 
 
 


 


Zdobywca nagrody: Gracjan Kiciński - Właściciel Zakładu Masarskiego


Zakład Masarski Gracjan Kiciński specjalizuje się w przetwórstwie mięsa oraz produkcji i dostawach smacznych wędlin. Firma rozpoczęła działalność w 1989 roku. Łączy 40 letnią praktykę z nowoczesną technologią. Obecnie firma zatrudnia 50 osób. Firma finansuje Ochotniczą Straż Pożarną i Ludowe Zespoły Sportowe w Jaromierzu, wspiera również Polski Związek Niewidomych w Wolsztynie. Brała udział w wystawach, dożynkach, festynach, w targach Polagra- Farm i Gali Produktów Regionalnych. Pomogła w organizacji wystaw i innych form promocji Gminy Siedlec i Powiatu Wolsztyńskiego.

Zakład Masarski Gracjan Kiciński
64-225 Kopanica, ul. Winnice 7
tel./fax: 068 384 07 84Zakład Budowlano-Drogowy ''BAR-BET'' Andrzej Barski
w Chobienicach


nominowany przez Wolsztyńską Izbę Gospodarczą


   
 
 
 


 
Zdobywca nagrody: Andrzej Barski - Właściciel Firmy ''BAR-BET''


Zakład Budowlano-Drogowy "BAR-BET" - firma rodzinna, prowadzona od 1973r. przez Andrzeja Barskiego. Jej założycielem był w latach 30-tych ubiegłego wieku Karol Maćkowiak. ''BAR-BET'' zajmuje się kompleksowym wykonawstwem chodników, podjazdów, parkingów, ulic i dróg z kostki brukowej i granitowej. Obecnie zatrudnia 15 pracowników.
Początki działalności to głównie lastriko i elementy betonowe. W kolejnych latach oferta została poszerzona o granity budowlane i nagrobkowe. Gdy w połowie lat 90-tych na rynku pojawiła się kostka granitowa, firma zajęła się jej układaniem inwestując w specjalistyczny sprzęt i podnosząc kwalifikacje załogi. Troska o jakość świadczonych usług zaowocowała uzyskaniem Certyfikatu Jakości. Firma wykonuje również usługi w zakresie kamieniarstwa budowalnego. Firma sponsoruje Szkołę Podstawową w Chobienicach, kluby sportowe Sokół-Orkan w Chobienicach i Dyskobolię w Grodzisku Wlkpl., Stowarzyszenie ''AMUN'' oraz wiele imprez kulturalnycych organizowanych przez samorządy. Pomagała w organizacji wystaw rzemieślniczych, brała udział w targach, konferencjach i misjach gospodaczych w Cottbus, Lübben i Domont.

Zakład Budowlano-Drogowy
''BAR-BET'' Andrzej Barski
64-214 Chobienice 15
tel./fax: 068 384 41 14
e-mail: wwcbarbet@wp.pl


 
 
 
 
 


 

Zakład Remontowo-Budowlany ''BLACH-DEK'' Tadeusz Piskorz
w Wolsztynie


nominowany przez Wolsztyńską Izbę Gospodarczą


   
 
 
 


 
Zdobywca nagrody: Tadeusz Piskorz - Właściciel Firmy ''BLACH-DEK''


Zakład "BLACH-DEK" powstał w maju 1978 roku. Działalność prowadzi głównie na terenie województw wielkopolskiego i lubuskiego. Dziś jest to przede wszystkim firma remontowo - budowlana. Wykonuje budynki mieszkalne, obiekty przemysłowe i socjalne.
Od grudnia 2002 roku firma produkuje nowoczesne prefabrykowane konstrukcje drewniane. Ważnym działem firmy jest też tartak produkujący drewno budowlane na potrzeby własne oraz dla Składu Drzewnego, w którym firma prowadzi sprzedaż drewna. Nowością są budynki drewniane kryte tradycyjnie dachówką, blachą oraz strzechą.
Zakład jest wyposażony w nowoczesne maszyny, urządzenia i środki transportowe. Firma dysponuje bardzo dobrze rozwiniętym sektorem metalowym, produkującym na swoje potrzeby konstrukcje stalowe, schody, balustrady, bramy i ogrodzenia, instalacje wentylacyjne, wkłady kominowe, rynny i rury spustowe oraz opierzenia dachowe. W chwili obecnej ''BLACH-DEK'' zatrudnia 45, odpowiednio wykwalifikowanych pracowników z pełnym wyposażeniem w podręczne narzędzia do wszystkich robót branży budowlanej.
Dysponujemy wysoko wykwalifikowaną kadrą kierowniczą. Przyjmujemy zlecenia na usługi projektowe budynków, hal przemysłowych, konstrukcji stalowych oraz DREWNIANYCH KONSTRUKCJI DACHOWYCH Z ZASTOSOWANIEM PŁYTEK KOLCZASTYCH. Firma "BLACH-DEK" należy do przodujących średnich przedsiębiorstw na Ziemi Wolsztyńskiej. Zajmuje się rozwijaniem nowych technologii w branży budowlanej, metalowej, wykonawstwie fasad a także instalacji wentylacyjnych.
Od lat firma wspiera Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem współpracując z dyrekcją Zespołu Szkół Specjalnych w Wolsztynie, wspiera lokalne kluby sportowe oraz wolsztyński szpital. Firma uczestniczyła w misjach gospodarczych w Niemczech, Danii i Szwecji, wsparła wiele wystaw i imprez kulturalnych i sportowych organizowanych przez samorządy. Znana jest również z tego, że chętnie pomaga szkołom, przedszkolom i innym instytucjom publicznym.

www.blachdek.com.pl

 

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 15251966      online: 4
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.
Strona główna
Kontakt