W dniach od 16 do 29 lipca 2007 roku odbyło się VI Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży. Tegoroczny obóz miał miejsce na Litwie - w Małych Solecznikach. W projekcie tradycyjnie uczestniczyli uczniowie szkół gimnazjalnych z Litwy (Rejon Solecznicki), Niemiec (Powiat Dahme – Spreewald) i Polski (Powiat Wolsztyński). Hasłem przewodnim spotkania były „Tradycje regionalne w Zjednoczonej Europie”.
Na 40-osobową grupę młodzieży czekały dwa tygodnie pełne wrażeń i atrakcji. Wśród nich znalazły się m.in.: wycieczka do Wilna (ze zwiedzaniem wileńskiej Starówki, Góry Trzech Krzyży, Góry Giedymina, Ostrej Bramy itd.), wyjazd do Trok (zwiedzanie zamku trockiego, rejs statkiem, degustacja regionalnego dania – kibiny). Wiele radości sprawiły również wodne szaleństwa w Aqua Parku w Druskiennikach oraz wizyta w Centrum Handlowym „Akropolis” w Wilnie. Dużą frajdą okazał się także pobyt na lodowisku „Ledo Arena” w stolicy Litwy, gdzie młodzież miała okazję pojeździć na łyżwach. Ponadto uczestnicy zapoznali się atrakcjami przyrodniczo – krajoznawczymi Rejonu Solecznickiego.
Integracji sprzyjały konkursy i zabawy, np.: konkurs na najlepszą stylizację, wybory Miss i Mistera obozu, prezentacja tradycji weselnych każdego z trzech państw. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów i pomysłów. Nie zabrakło również rywalizacji sportowej i ogniska ze wspólnym smażeniem kiełbasek.
Sporą część pobytu w Małych Solecznikach młodzież spędziła na przygotowaniu prezentacji swoich regionów, połączonej z krótkim programem artystycznym. Końcowa prezentacja miała miejsce 26 lipca 2007 roku, kiedy to z wizytą i upominkami przybyli: Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp, Starosta Powiatu Dahme – Spreewald, Mer Rejonu Solecznickiego Leonard Talmont oraz Jürgen Pankonin – Prezes Fundacji „Großes Waisenhaus zu Potsdam” – głównego sponsora Międzynarodowych Spotkań Młodzieży. Honorowi goście z zainteresowaniem i podziwem śledzili program przygotowany przez wszystkie trzy grupy.
Dzięki wspólnej pracy nad projektem, młodzież z trzech współpracujących krajów miała możliwość poszerzenia wiedzy na temat kultur ich międzynarodowych partnerów. Co nas łączy? Na czym polegają różnice między naszą mentalnością, obyczajami? Czego możemy nauczyć się od europejskich sąsiadów? Te i wiele innych refleksji było wynikiem licznych dyskusji z zagranicznymi rówieśnikami. Osobiste spotkania, wspólny śpiew i taniec, gry i zabawy integracyjne sprzyjały szybkiemu przełamywaniu barier – nawet językowych, przezwyciężaniu uprzedzeń oraz nawiązywaniu nowych przyjaźni.