Mistrzostwa Warszawy oraz Finał Pucharu Polski – FINN
2016-11-04
Regaty Finału Pucharu Polski na Zegrzu w dniach 8-9.10.2016  były ostatnią i rozstrzygającą imprezą całorocznego cyklu polskich regat klasy FINN.  Były to jednocześnie Mistrzostwa Warszawy i Memoriał Macieja Szosta. Pogoda bardzo jesienna – dużo wilgoci, mało słońca i mało wiatru. W sumie rozegrano 4 wyścigi.
Po zaciętej walce w tych zmiennych  i zimnych warunkach pierwsze miejsce zajął Bartosz Ptak (WKŻ Wolsztyn) przed Markiem Jarockim (AZS Poznań) i Piotrem Mazurem (KS Spójnia Warszawa).
W roku 2016 do Pucharu Polski zaliczano 7 imprez, z czego 5 najlepszych liczyło się do punktacji. Miejscami rywalizacji były: Rybnik, Krynica Morska, Górki Zachodnie, Szczecin, Kiekrz i Zegrze. W zawodach tych nie zabrakło zawodników z Wolsztyńskiego Klubu Żeglarskiego. W ostatecznym rozrachunku w rywalizacji wszystkich 35 zawodników drugie miejsce zajął BARTOSZ PTAK  (WKŻ Wolsztyn) tracąc do najlepszego M. Jarockiego (AZS Poznań) 0,9 pkt.  W rywalizacji młodzieżowców do 23 lat , pierwsze miejsce zdobył Bartosz Ptak, III miejsce Jeremi Zimny, IV miejsce Mikołaj Przybyła, V miejsce Szymon Winiarski – wszyscy wychowankowie WKŻ Wolsztyn.