Puchar Najmłodszych w BnO
2015-06-15
W dniach 5-7 czerwca w Sztutowie odbyły się mistrzostwa Polski w bno dla dzieci (czyli Puchar Najmłodszych). Zawody te corocznie rozgrywane są w 5 kategoriach wiekowych od 10 do 14 lat, oczywiście osobno dla chłopców i dziewcząt. W pierwszym dniu imprezy rozegrano bieg na dystansie klasycznym.

Piękny sukces odniosła w tym biegu zawodniczka Azymutu Mochy - Nadia Kędzierska, która zdecydowanie pokonała swoje rywalki ( 6 minut przewagi nad drugą zawodniczką) i zdobyła złoty medal. Również pierwsze miejsce (M10 na trasie szarfowanej) zdobył Tymoteusz Placek a jego rówieśniczka Ania Dreier medal brązowy. W kategorii M12 na drugim miejscu bieg ukończył Mikołaj Paterek.

Drugi dzień zmagań wypełnił bieg sztafetowy. Niestety spora grupa naszych zawodników popełniła błędy potwierdzając niewłaściwy punkt kontrolny i 5 (z 9) naszych sztafet było nieklasyfikowanych. Z pozostałych najlepiej wypadła ekipa z M12 (Mikołaj Paterek, Oliwier Brożyński i Amadeusz Cupryś), która zajęła trzecie miejsce. Na dobrym, choć pewnie niesatysfakcjonującym, piątym miejscu bieg kończyły starsze dziewczęta (Maja Brzezińska, Jagoda Seidel i Nadia Kędzierska).

W niedzielę odbył się bieg sprinterski. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, aż 12 z nich punktowało dla drużyny zajmując miejsce w pierwszej dwunastce w swojej kategorii. W tym biegu medale srebrne zdobyli: Amadeusz Cupryś (M10), Nadia Kędzierska (K13) i Jagoda Seidel (K14) a brązowy Mikołaj Paterek (M12).

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy trzecie miejsce, za UNTS-em Warszawa, MOS-em Wrocław a wyprzedzając Orientusia Łódź; w zawodach brało udział 38 klubów i ponad 400 zawodników z różnych stron Polski.