Gracjan Cupryś wicemistrzem Polski
2015-04-14
W Sztutowie (Mierzeja Wiślana) odbyły się Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu na orientację. Zawodnicy rywalizowali na trasach o długości od 9,6 km (juniorki K16) do 26,3 km (seniorzy M21). Po raz kolejny zawodnicy Azymutu udowodnili swoją przynależność do krajowej czołówki. Największy sukces odniósł Gracjan Cupryś, który w kategorii juniorów młodszych zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. Biegnąc na trasie o długości 12,4 km z 29 punktami kontrolnymi uzyskał czas 87:24, ustępując zwycięzcy tylko o 4 sekundy. Bardzo blisko podium była Zosia Galla, która w swojej kategorii K18 zajęła IV miejsce. W kategorii młodzieżowiec (K20) X miejsce zajęła Katarzyna Galla. W kategorii seniorów na XIII bieg ukończył Franciszek Galla, a wygrał inny mieszkaniec Moch, Bartosz Pawlak (WKS Grunwald Poznań).
Równolegle z mistrzostwami w kategoriach juniorów i seniorów odbyły się Mistrzostwa Polski Masters. Kolejny swój medal zdobyła Barbara Nowak (trenerka HKS Azymut), która zajęła drugie miejsce w kategorii K45.