Zawodnicy klubu „KUK-SON” walczyli w Austrii
2014-06-17
   W  Insbrucku odbył się turniej rankingowy Światowej Federacji Taekwondo Olimpijskiego G-1.
Na starcie stanęło około 1.700 zawodników i zawodniczek z 67 państw.  Klub „KUK – SON” reprezentowało troje zawodników: Zuzanna Piętka i Natalia Kubiaczyk (sekcja w Pawłowicach) oraz Wiktor Mikołajczak (sekcja w Buczu). Bardzo dobrze spisali się Zuza i Wiktor zdobywając w swoich kategoriach wiekowych punkty do rankingu.
W.  Mikołajczak walczył w kategorii junior, waga -48 kg i zajął  V miejsce. W 1/16 pokonał zawodnika z San Marino, a w ćwierćfinale przegrał z reprezentantem kadry narodowej Francji, medalistą mistrzostw Europy. Jego miejsce cieszy tym bardziej, że jest to jego pierwszy  rok startów w kategorii junior (15-17 lat).
Dla N. Kubiaczyk, kategoria kadet (13-14 lat), waga -44 kg, był to pierwszy start w tak prestiżowym turnieju. Niestety, uległa w pierwszej walce zawodniczce z Niemiec. Z. Piętka zajęła V miejsce w kategorii senior waga -73 kg. W 1/16 pokonała zawodniczkę z Chorwacjii, Ivanę Bosnjak. W ćwierćfinale  uległa  aktualnej mistrzyni olimpijskiej z Londynu, reprezentantce Serbii, Milicy Mandic.
Start Zuzi i Wiktora uważam za bardzo udany biorąc pod uwagę rangę zawodów i liczbę startujących zawodników. Także ich postawa w trakcie walk z bardziej doświadczonymi i utytułowanymi zawodnikami pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość. Sami zawodnicy również zdobywają cenne doświadczenie i obycie w walce tak potrzebne w tym sporcie a także motywację do dalszej pracy.
Był też czas na zwiedzanie miasta i okolic. W trakcie właściciel jednej z  restauracji, sympatyk taekwondo,  podarował Zuzi oryginalną koszulkę Roberta Lewandowskiego z Borusii Dortmund.
Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Krzemieniewo oraz Powiatu Wolsztyńskiego i Urzędu Gminy Przemęt.