Międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików i dzieci oraz I Długodystansowe regaty imienia Rafała Piszcza
2013-06-24
    W dniu 22.06.2013r. Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików i Dzieci oraz I Długodystansowe regaty imienia Rafała Piszcza. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zaliczają się do współzawodnictwa dzieci i młodzieży. W zeszłym roku nasz klub zdobył 8 punktów. W tym roku nasi młodzicy spisali się jeszcze lepiej zdobywając w sumie 9 punktów.
Świetnie spisały się nasze młodziczki w składzie Angelika Skorupińska, Wiktoria Kliś, Monika Liskowiak i Aleksandra Szczepaniak w konkurencji K4 2000m zdobywając złoty medal i jednocześnie 3 punkty dla klubu. Rówinie dobrze zaprezentowali się nasi młodzicy w składzie Damian Liskowiak, Maciej Bauta, Marcin Napierał i Mikołaj Sita w tej samej konkurencji zdobyli brązowy medal i 2 punkty dla klubu. Punktowane miejsca zdobyli również:
- Monika Liskowiak i Aleksandra Szczepaniak w konkurencji K2 2000m zdobywając najgorsze dla sportowca IV miejsce
- Marcin Napierała i Jakub Kaczmarek w konkurencji K2 2000m VI miejsce
- Angelika Skorupińska w konkurencji K1 2000m X miejsce
- Jakub Kaczmarek w konkurencji K1 2000m XIV miejsce
Niewiele zabrakło do zdobycia punktu przez Magdalenę Napierała, która zajęła w konkurencji K1 2000m XV miejsce. Należy tu jednak podkreślić, że nasza zawodniczka była jedną z najmłodszych  w tej stawce.
W zawodach tych brały udział także dzieci z naszego zespołu. Świetny wynik zaliczyły nasze dziewczynki Katarzyna Skorupińska i Julia Piechocka zajmując I miejsce. Równie dobry występ zaliczyła nasza dwójka chłopaków płynąca w składzie Marcin Nowacki oraz Dominik Wojciechowski zajmując V miejsce oraz Nikola Sita miejsce VI.
Imprezą towarzyszącą były I Długodystansowe regaty im. Rafała Piszcza. Olimpijczyka oraz osoba, która przyczyniła się do popularyzacji kajakarstwa w Polsce, a przede wszystkim w naszej Wielkopolsce. Bardzo dobrze spisała się nasza juniorka Jagoda Siemczyk zajmując w kategorii junior/senior  VI miejsce. Trzeba tu zaznaczyć, że Jagoda była najmłodszą zawodniczką w tej kategorii. Wysoką formę potwierdziła również Marta Berus, która w bardzo silnie obsadzonym wyścigu zajęła VII.
Teraz naszych zawodników czeka obóz letni, przygotowujący ich do najważniejszej imprezy w tym roku Mistrzostw Polski Młodzików oraz Juniorów.