Aleksandra Samelczak z Bucza wicemistrzem Polski juniorów w taekwondo
2012-09-05
       Zawodnicy sekcji taekwondo w Buczu brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2012 w Taekwondo Olimpijskim. Spisali się znakomicie:

W mistrzostwach Polski, które odbyły się w czerwcu w Bornym Sulinowie, Aleksandra Samelczak zdobyła srebrny medal w kategorii wagowej 44 kg, potwierdzając wysoką formę z zeszłego roku. O wielkim pechu może mówić Zuzanna Piętka (sekcja w Pawłowicach), która zajęła V miejsce w kategorii wagowej + 68 kg. Po rywalizacji grupowej trzy zawodniczki miały taki sam bilans wygranych pojedynków i o miejscu w grupie decydowała waga zawodników. Niestety, Zuzanna nie awansowała do dalszych rozgrywek. Pozostał niedosyt, gdyż podczas walk grupowych zdecydowanie pokonała zdobywczynię srebrnego medalu 9-3, a o awansie do finału zadecydował 1 kg.

Drugą imprezą były finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2012 w Taekwondo Olimpijskim, które odbyły się w Mszanie Dolnej na początku lipca. Jakub Styszyński (sekcja w Buczu) zajął IV miejsce w konkurencjach sprawnościowych, przegrywając miejsce na podium jednym punktem, a Tomasz Łaszczyński (sekcja w Lesznie) zajął V miejsce w konkurencji „kyorugi" - walki sportowej. Podczas tych finałów zawodnicy klubu uzyskali 23 punkty we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży, a przed nami jeszcze starty młodzików i szansa na kolejne punkty.

Z kolei w sierpniu 14-osobowa kadra brała udział w obozie szkoleniowym w Mrzeżynie. Uczestnicy podczas trzech treningów dziennie podnosili poziom cech motorycznych, doskonalili umiejętności i technikę walki sportowej. Obóz obfitował także w wiele atrakcji : rejs statkiem, odnowa biologiczna w SPA, dyskoteki. Licencjonowani zawodnicy klubu wzięli udział w sparingach w Pogorzelicy, gdzie trenowała kadra Wielkopolski w taekwondo olimpijskim. Nasze sukcesy zostały docenione, ponieważ każdy z uczestników obozu otrzymał dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Przypominamy, że od 4 września trwają zapisy do sekcji taekwondo olimpijskiego w Buczu. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 15.45 do 17.15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w wieku od lat 3 do 103!