Mecz towarzyski seniorów KPR WOLSZTYNIAK Wolsztyn z zespołem z Mołdawii
2011-09-13

W dniu wczorajszym tj. 12 września br. w godzinach wieczornych do MSS „Świtezianka” licznie przybyli sympatycy wolsztyńskiej piłki ręcznej, by po letniej przerwie dopingować zespół Wolsztyniaka podczas meczu towarzyskiego z drużyną „OLIMPUS” Kiszyniów z Mołdawii.  Mecz ten dla naszego zespołu był jednym z testów tuż przed rozpoczynającym się niebawem sezonem 2011/2012 rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn.
 W trakcie pierwszej połowy spotkanie przebiegało na wyrównanym poziomie. Nowy trener Wolsztyniaka Gienadij Kamielin, który rozpoczął pracę w klubie w lipcu br., mógł sprawdzić zespół pod względem założeń taktycznych biorąc pod uwagę zbliżający się sezon rozgrywek mistrzowskich.
W drugiej połowie meczu nasz zespół uzyskał przewagę nad przybyłymi z Mołdawii gośćmi i mecz zakończył się zwycięstwem dla KPR Wolsztyniak 43:33 (18:16). Przed rozpoczęciem spotkania, tuż po prezentacji zespołów na parkiet został zaproszony jeden z młodszych zawodników – wychowanków Wolsztyniaka – Jarosław Kruk, któremu Starosta Wolsztyński – Pan Ryszard Kurp złożył gratulacje, wręczając list oraz okolicznościowy puchar (zdjęcie poniżej), za powołanie do Kadry Województwa Wielkopolskiego i zdobycie wraz z Kadrą brązowego medalu podczas XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Mężczyzn w ramach Mistrzostw Polski w kategorii junior młodszy rocznik `95, która odbyła się w Płocku w dniach  25 – 31 lipca br.
W najbliższy weekend 17 września br. rusza nowy sezon rozgrywek I ligi. Nasz zespół rozgrywki rozpocznie na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym GSPR Gorzów.  We własnej hali naszych zawodników będziemy mieli okazję zobaczyć 24 września br. w meczu z zespołem Wójcik Meble-Techtrans Elbląg, na który już teraz w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wolsztyńskich kibiców.