Kajakarze Zrywu zdobyli 13 medali podczas minionego weekendu 30.04 i 01.05. na regatach w Poznaniu i Nowej Soli...
2011-05-04

Podczas dwudniowych regat z minionego weekendu zawodnicy Zrywu Wolsztyn wywalczyli
13 medali. W sobotę rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania nad jeziorem
Maltańskim.
Wzięło w nich udział rekordowa ilość zawodników ok.350 z kilkudziesięciu klubów z całej Polski.
Wywalczyliśmy na nich pięć srebrnych medali. Zdobywali je kolejno:
1. Damian Liskowiak z Danielem Hałuszczakiem K-2 500 M kat. dzieci chłopcy,
2. Malwina Siemczyk z Ewą Opaską K-2 500 M kat. juniorek,
3. Monika Liskowiak K-1 kat. dzieci dziewczynek,
4. Patrycja Fabiś, Martyna Mania,Hanna Bartkowiak,Jagoda Siemczyk K-4 kat.jun.młodszych
5. Magda Śliwa,Patrycja Liskowiak,Roksana Józefiak,Marta Berus K-4 kat. młodziczek
Najbliżej zdobycia brązowego medalu była Ewa Opaska w finałowym biegu K-1 500 M juniorek
ustępując 1 sekundę swojej koleżance Klaudii Kujawie z KTW Kalisz.
Dobrze zaprezentował się również Mikołaj Sibilski , który w przedbiegu zajął trzecie miejsce
gwarantując sobie udział w finale w K-1 500 M juniorów młodszych. Jednak w finałowym biegu
musiał ustąpić miejsca swoim rywalom ostatecznie zajmując miejsce dziewiąte.
Natomiast w niedzielę 1 mają kajakarze z Wolsztyna wzięli udział w Regatach o Puchar Prezydenta
Miasta Nowa Sól wywalczają na nich osiem medali i puchar za miejsce czwarte w klasyfikacji
klubowej.
Medale na tych regatach zdobywali:
1 Monika Liskowiak w K-1 500 M kat. dzieci dziewcząt - medal złoty,
2.Monika Liskowiak z Aleksandrą Szczepaniak K-2 500 M kat.dzieci dziewcząt - medal złoty,
3.Oskar Piechocki w K-1 500 M kat. młodzik 98 – medal złoty,
4.Oskar Piechocki z Damianem Liskowiakiem K-2 500 M kat. młodzik – medal złoty,
5.Magda Śliwa z Weroniką Pluskotą K-2 500 M kat.młodziczek 98 – medal brązowy,
6.Aleksandra Mania, Roksana Józefiak, Marta Berus, Patrycja Liskowiak K-4 500 M kat.
młodziczek – medal srebrny,
7. Magda Śliwa w K-1 500 M kat. młodziczek 98 – medal srebrny,
8. Patrycja Fabiś z Jagoda Siemczyk K-2 500 M juniorek młodszych – medal srebrny
W klasyfikacji klubowej zdobyliśmy 113 pkt. zajmując miejsce czwarte ustępując kolejno
gospodarzą regat KKS Nowa Sól, MKKS Gorzów i Admirze Gorzów.
Wszystkim medalistą jak i pozostałym zawodnikom gratulujemy.
Podziękowania należą się również rodzicom zawodników za gorący doping i zapewnienie