I liga dla KPR „WOLSZTYNIAK” Wolsztyn
2010-03-29
          Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek sezonu 2009/2010 seniorzy Klubu Piłki Ręcznej „WOLSZTYNIAK” zapewnili sobie powrót do I ligi w następnym sezonie. Stało się to faktem po wygraniu w minioną sobotę meczu ze Spartą Oborniki Wlkp. wynikiem 26 : 19.  Mecz ten rozgrywany był przy szczelnie wypełnionej hali „ŚWITEZIANKA”, ponieważ kibicami byli nie tylko miejscowi sympatycy piłki ręcznej, ale także reprezentacje powiatów, które w miniony weekend brały udział w XII edycji Mistrzostw Polski Radnych w halowej piłce nożnej organizowanych przez samorząd powiatu wolsztyńskiego.
Początek meczu nie zapowiadał łatwego zwycięstwa gospodarzy. Do 20 minuty mecz był bardzo wyrównany za sprawą w miarę dobrej postawy Oborniczan a także z powodu bardzo nerwowej gry naszych chłopaków.
Myślę, że stawka meczu nieco sparaliżowała poczynania Wolsztynian. Dopiero czas wzięty przez trenera i spokojna rozmowa dobrze podziałała na podopiecznych. Zaczęli grać dokładniej, celniej rzucać, co spowodowało, że po pierwszej połowie wygrywali różnicą sześciu bramek.
Druga połowa to kontrola wypracowanej przewagi i jej minimalne powiększanie, aż do końcowego gwizdka pary sędziowskiej.
Już na kilka minut przed końcem było wiadomo, że tego meczu przegrać nie można. Kibice obecni na sali na stojąco oklaskiwali zawodników, a po końcowym gwizdku zorganizowany wzorowo Klub Kibica zgotował podopiecznym trenera Wojciecha Hanyża niezapomnianą fetę z racami świetlnymi.
Po zakończeniu meczu i trwającej kilka minut owacji ze strony wszystkich kibiców Prezes Klubu Stanisław Piosik wraz z członkami Zarządu Klubu złożył całemu zespołowi serdeczne gratulacje wręczając okolicznościowe dyplomy z okazji awansu w szeregi pierwszoligowców po rocznym pobycie w II lidze.
Burmistrz Wolsztyn a i Przewodniczący Rady Miejskiej również przekazali na ręce Prezesa oraz całego zespołu gratulacje wraz z pamiątkowym pucharem, dziękując za promocję gminy i dostarczenie wiernym kibicom wielu wzruszeń sportowych.
Obecni także na tym historycznym meczu: Starosta Wolsztyński, Wicestarosta i Przewodniczący Rady Powiatu złożyli gratulacje Zarządowi Klubu przekazując okolicznościowy dyplom i puchar z okazji awansu. Natomiast każdy z zawodników, trener zespołu, masażysta i lekarz otrzymali z rąk wyżej wymienionych imienne statuetki upamiętniające wywalczony awans.
Osiągnięcie to jest tym bardziej godne podkreślenia, gdyż zespół nie poniósł dotychczas żadnej porażki, pomijając walkower na samym początku rozgrywek za brak kart zdrowia (sprawa obowiązku  posiadania kart zdrowia zawodników w rozgrywkach drugoligowych nie jest spójna z ogólnymi obowiązującymi przepisami Związku Piłki Ręcznej w Polsce). Lecz ten temat jest już historią, do której nie warto wracać.
Dla nas kibiców i sympatyków tej drużyny ważne jest, aby chłopcy do końca grali w takim stylu jak dotychczas i zakończyli rozgrywki bez porażki.