Powiat Wolsztyński jest wysoko klasyfikowany w rywalizacji młodzieży szkolnej we wszystkich grupach wiekowych. W Wielkopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego, w roku szkolnym 2006/2007, szkoły w powiecie osiągnęły następujące miejsca:
Klasyfikacja punktowa poniżej:
Szkoły Podstawowe (na 35 powiatów):
Miejsce
Szkoły Gimnazjalne (na 35 powiatów):
Miejsce
Szkoły Ponadgimnazjalne (na 35 powiatów)
Miejsce
13. Powiat Wolsztyński – 539,4 pkt.
KLASYFIKACJA OGÓLNA
W rywalizacji powiatów wszystkich kategorii szkół Powiat Wolsztyński osiągnął 5 miejsce, ulegając w rywalizacji sportowej powiatom: Poznańskiemu Grodzkiemu i Ziemskiemu a także Pilskiemu i Tureckiemu. Klasyfikacja punktowa poniżej:
Miejsce
W klasyfikacji współzawodnictwa w kategorii Szkół Podstawowych Województwa Wielkopolskiego, w roku szkolnym 2006/2007, Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie zajęła 4 miejsce na 505 szkół.
Klasyfikacja punktowa poniżej:
Miejsce
1. SP Nr 3 Konin – 617,0 pkt.
2. SP Nr 1 Czarnków – 493,5 pkt.
3. SP Nr 20 Poznań – 426,6 pkt.
4. SP Nr 3 Wolsztyn – 377,5 pkt.
13. SP Nr 1 Wolsztyn – 226,0 pkt.
14. SP Mochy – 207,5 pkt.
W klasyfikacji współzawodnictwa Gimnazjów Województwa Wielkopolskiego, w roku szkolnym 2006/2007, Gimnazjum w Mochach zajęło 15 miejsce na 358 szkół.
Klasyfikacja punktowa poniżej:
Miejsce
1. G. Nr 2 Września – 566,4 pkt.
2. G. Nr 1 Jarocin – 420,0 pkt.
3. G. Żerków – 381,0 pkt.
W klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Wielkopolskiego, w roku szkolnym 2006/2007, Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie zajął 17 miejsce na 146 szkół.
Klasyfikacja punktowa poniżej:
Miejsce
1. I LO Leszno – 623,5 pkt.
2. ZSO Turek – 525,5 pkt.
3. ZSTiO Września – 498,5 pkt.
17. ZSRiT Powodowo – 268,0 pkt.
28. ZSOiP Wolsztyn – 194,4 pkt.
69/70 ZSP Stara Łubianka i ZSZ Wolsztyn – 77,0 pkt.
Mistrzowie Wielkopolski z Powiatu Wolsztyńskiego w roku szkolnym 2006/2007:
Szkoły Podstawowe:
- Szkoła Podstawowa w Mochach:
Mistrz Wielkopolski w Indywidualnych Biegach na Orientacje dziewcząt i chłopców,
Mistrz Wielkopolski w Sztafetowych Biegach na Orientacje dziewcząt i chłopców,
- Szkoła Podstawowa w Obrze:
Mistrz Wielkopolski w Badmintonie dziewcząt,
- Szkoła Podstawowa w Kębłowie:
Mistrz Wielkopolski w Unihokeju chłopców.
Gimnazja:
- Gimnazjum Siedlec:
Mistrz Wielkopolski w Unihokeju dziewcząt i chłopców,
- Gimnazjum Mochy:
Mistrz Wielkopolski w Sztafetowych Biegach na Orientacje chłopców.
Szkoły Ponadgimnazjalne:
- Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie:
Mistrz Wielkopolski w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców,
Mistrz Wielkopolski w Indywidualnych Biegach Przełajowych chłopców.