Rewelacyjny występ klubu sportowego Zryw Wolsztyn w Mistrzostwach Polski w kajakarstwie - Bydgoszcz 2017
2017-08-08
Rewelacyjnie rozpoczęli zmagania na torze w Bydgoszczy zawodnicy Zrywu. Już pierwszego dnia zdobyliśmy trzy medale. Dwa złote i brązowy. Jako pierwsze po złoto popłynęły juniorki młodsze. Na dystansie 500 m. nie dały szans swoim rywalkom dziewczyny w K-4 - Nikola Sita, Urszula Słowińska, Monika Ścipniak i Laura Tomiak. Drugie najwyższe podium w zaciętej walce wywalczył junior młodszy - Marcin Nowacki w kategorii K-1 500m. Trzeci medal, brązowy w kategorii K-2 500m. junior młodszy, zawisł na szyjach duetu: Damiana Liskowiaka i Wiktora Piechockiego. Juniorka Angelika Skorupińska w finale A na 500m. zajęła 9 miejsce. Natomiast Maria Wyrwińska wraz z Zuzanną Nowak w kat. juniorki młodsze K-2 500m. zakończyły swój wyścig na 4 miejscu w finale B. Drugiego dnia rywalizacja toczyła się na dystansach 1000m. Tu również nasi zawodnicy nie zawiedli. Damian Liskowiak na metę przypłynął jako drugi zdobywając srebrny medal. Natomiast Marcin Nowacki w osadzie z Wiktorem Piechockim w mocno obsadzonym finale A wywalczyli brązowy medal. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następne zmagania naszych zawodników w trzecim dniu rywalizacji.
Trzeci dzień mistrzostw był równie emocjonujący.. Tego dnia odbyły się zawody długodystansowe. Bohaterkami dnia zostały Nikola Sita i Urszula Słowińska, bowiem to one stanęły na najwyższym stopniu podium w wyścigu na 3000 m. Angelika Skorupińska w swoim biegu zajęła 9 miejsce.
Kolejne niezwykle udane mistrzostwa za nami. Łącznie zdobyliśmy 6 medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Jesteśmy dumni z wyników naszych podopiecznych jak i z pracy trenera Piotra Kubaczyka. Gratulujemy.
Możemy podsumować, że w punktacji ogólnopolskiej olimpiady młodzieży Zryw Wolsztyn uplasował się w czołówce klubów kajakowych.