W czwartek (10.09.) na terenie Gminy Przemęt odbyło się kolejne posiedzenie przedstawicieli powiatowych służb i inspekcji, któremu przewodniczył Janusz Frąckowiak Starosta Wolsztyński. Spotkania te organizowane są cyklicznie co 6 miesięcy, kolejne takie posiedzenie odbędzie się w Gminie Siedlec. Osoby obecne na spotkaniu: Jarosław Frąckowiak Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wolsztynie, Rafał Kociemba Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie, Andrzej Omieczyński Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Wolsztynie, Paweł Jaśkiewicz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wolsztynie, Lidia Kwinto Kierownik Oddziału Nadzoru Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wolsztynie, Sylwia Tomiak-Rozynek Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wolsztynie oraz przedstawiciele z Gminy Przemęt Dorota Gorzelniak Wójt Gminy Przemęt, Mariusz Silski Zastępca Wójta, Dorota Reymann Skarbnik Gminy, Andrzej Smolarek Refeart Gospodarki Komunalnej i Sportu, Jadwiga Józefowska Kierownik ds. Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Nieruchomości i Planowania Przestrzennego, Karolina Chlebowska Kierownik Referatu Organizacyjno-Prawnego, Leszek Anglart Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Referatu ds. Obywatelskich.
Spotkanie dotyczyło uzgodnienia wspólnego działania w/w jednostek na obszarze Gminy Przemęt. Każdy z obecnych przedstawicieli podsumował działalność statutową w sektorze bezpieczeństwa i porządku publicznego. Z przedstawionych analiz i statystyk wynika ze poziom bezpieczeństwa w Gminie Przemęt kształtuje się na stałym wysokim poziomie.
Niezależnie od wspólnych przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, poszczególne służby, inspekcje i straże podejmują doraźne akcje wynikające ze swojej właściwości i kompetencji. Złożone sprawozdania szefów służb, inspekcji i straży powiatowych nie wskazały zagrożeń generujących większych strat i tragedii ludzkich na terenie gminy.
Poruszono następujące kwestie:
Problem imigrantów
Problem spalania niewłaściwych odpadów w domowych piecach,
Bezpieczeństwo mieszkańców gminy w miejscach publicznych oraz miejscach zamieszkania,
Samowolę budowlaną,
Poprawę bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego,
Tworzenie sprawnych systemów wsparcia dla osób potrzebujących,
Ochronę przeciwpożarową i ratownictwo medyczne,
Poprawę bezpieczeństwa weterynaryjnego,
Problem społeczny i ekonomiczny drobnych gospodarstw rolnych. Degradacja zbiorowisk roślinnych łąk i pastwisk, scalanie gruntów.
Wydział Spraw Społecznych
i Zarządzania Kryzysowego