Nagrody Gospodarcze Starosty Wolsztyńskiego 2014
2014-01-28
   W piątek, 24 stycznia 2014r. po raz dziesiąty w kronice wydarzeń powiatu, na Spotkaniu Noworocznym, podczas uroczystej gali, zostały wręczone przedsiębiorcom Nominacje i Nagrody Gospodarcze Starosty Wolsztyńskiego w postaci statuetek „ZŁOTEGO LOGO”. Nagrody te, wręczane są w dowód uznania gospodarczych osiągnięć oraz za wsparcie udzielone samorządom w roku 2013.



Nominacje i statuetki ,,ZŁOTEGO LOGO'' są wyróżnieniem firm Ziemi Wolsztyńskiej, za osiągane wyniki ekonomiczne, oferowane wysokiej jakości produkty i usługi, a także udzielone wsparcie na rzecz gmin i powiatu, promocję w kraju i za granicą oraz wszelkie działania przyczyniające się do rozwoju gospodarczego naszej małej ojczyzny.

Nagroda Gospodarcza Starosty Wolsztyńskiego jest również wyrazem uznania, szacunku a przede wszystkim podziękowaniem władz samorządowych przedsiębiorcom, za ogromny wysiłek i determinację w dążeniu do osiągnięcia jak najlepszych wyników i wniesienia znaczącego wkładu w rozwój gospodarczy powiatu wolsztyńskiego.

Po wstępnej selekcji, Kapituła Nagrody Gospodarczej Starosty Wolsztyńskiego
zakwalifikowała do ścisłego finału 9 podmiotów.


Do Nagrody Gospodarczej Starosty Wolsztyńskiego w 2013 roku w kategorii za osiągnięcia ekonomiczne nominowano dwie firmy:

  • Firmę Usługowo-Handlową w Błotnicy Pana Dominika Zająca i
  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe w Błotnicy prowadzone przez Pana Grzegorza Stępczaka.  
W kategorii za działalność na rzecz samorządów terytorialnych Powiatu Wolsztyńskiego nominowano firmy i organizacje. Są to:
  • Cech Rzemiosł Różnych w Wolsztynie reprezentowany przez Starszego Cechu Pana Andrzeja Barskiego,
  • Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze w Jaromierzu Państwa Małgorzaty i Zdzisława Brudło,
  • Wolsztyński Klub Żeglarski w Niałku Wielkim reprezentowany przez Komandora Klubu Pana Ryszarda Derwicha.


W kategorii za najciekawszy produkt turystyczny Powiatu Wolsztyńskiego nominowano:
  • Gospodarstwo Agroturystyczne Sielankowa Zagroda Pod Modrzewiem w Grójcu Małym prowadzone przez Państwo Janinę i Józefa Modrzyk i córkę Jolantę,
  • Pensjonat Siodło w Wilczu zarządzany przez Pana Janusza Ranisia,
  • Przemęckie Rajdy Rowerowe organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie,
  • Turnusy z programem edukacyjnym promującym zdrowie oferowane przez jedyny w Wielkopolsce, Dom Wczasów Dziecięcych we Wroniawach prowadzony przez Dyrektora Pana Sławomira Stephana.




Spośród nominowanych do
NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO W 2013 ROKU
w kategorii ZA OSIĄGNIĘCIA EKONOMICZNE
tytuł Laureata oraz statuetkę ZŁOTEGO LOGO zdobyli:
FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA w BŁOTNICY PANA DOMINIKA ZAJĄCA

Zdobywca Nagrody: Dominik Zając

Firma Usługowo-Handlowa Pana Dominika Zająca rekomendowana do nagrody przez Zarząd Powiatu Wolsztyńskiego i Wolsztyńską Izbę Gospodarczą, powstała w Błotnicy w 1996 roku z myślą, aby działać dla ochrony środowiska. Firma oferuje usługi w zakresie wywozu nieczystości płynnych, wywozu odpadów komunalnych wraz z segregacją i serwisu ogumienia. Przez lata zdobyła renomę i zaufanie wielu prywatnych mieszkańców oraz przedsiębiorców, co zaowocowało współpracą i odbiorem odpadów od blisko 25.000 mieszkańców oraz 1.500 firm z terenu gminy Przemęt, Włoszakowice i Wijewo. Firma zajmuje się również wywozem odpadów przemysłowych. W sezonie letnim obsługuje 8 miejscowości letniskowych. Odbiera odpady z domków letniskowych, barów, ośrodków wypoczynkowych i innych, zajmuje się również sprzątaniem plaż i deptaków. Dzięki ciągłemu rozwojowi firma zatrudnia 10 pracowników i posiada 10 specjalistycznych samochodów do zbiórki oraz transportu odpadów i wywozu nieczystości płynnych. Właściciel działa w duchu edukacji ekologicznej uświadamiając klientów i uczestnicząc w piknikach ekologicznych. Dokłada wszelkich starań, aby firma ciągle się rozwijała i unowocześniała. Zatrudnienie: 10 osób.

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE W BŁOTNICY PANA GRZEGORZA STĘPCZAKA
Zdobywca Nagrody: Grzegorz Stępczak

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Pana Grzegorza Stępczaka w Błotnicy, rekomendowane do nagrody przez Gminę Przemęt, powstało 10 lat temu i jest zakładem eksportowym w klasie A. Zatrudnia około 50 pracowników i współpracowników. Firma zajmuje się ubojem trzody i bydła oraz handlem artykułami spożywczymi pochodzenia zwierzęcego. Na bazie zapotrzebowania rynkowego w 2012 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło w kooperacji z PUH PIER Błotnica rozbiór i konfekcjonowanie oraz dystrybucję elementów wieprzowych i wołowych. Kładąc szczególny nacisk na ciągły rozwój firmy w przygotowaniu jest niewielka własna sieć detaliczna, która rozpocznie działalność w 2014r. Zakład prowadzi ciągły monitoring w zakresie prawidłowej utylizacji odpadów poprodukcyjnych, zapobiega nadmiernemu zużyciu wody oraz stosuje urządzenia przystosowane do spalania propanu jako głównego czynnika energetycznego w zakładzie. Zatrudnienie: 50 osób.

Spośród nominowanych
NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO W 2013 ROKU
w kategorii ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SAMORZĄDÓW
tytuł Laureata oraz statuetkę Złotego Logo otrzymali:

CECH RZEMIOSŁ RÓŻNYCH W WOLSZTYNIE

Nagrodę odebrali: Andrzej Barski, Zenon Matysik i Krzysztof Bocer

Cech Rzemiosł Różnych w Wolsztynie rekomendowany do nagrody przez Gminę Wolsztyn, działa 60 lat i zrzesza obecnie 150 rzemieślników kształcących uczniów. Efektem działalności Cechu są kilkudziesięcioletnie tradycje wolsztyńskiego rzemiosła kojarzące się z solidnością, dobrą jakością i terminowością usług. Każdego roku, w ramach egzaminów czeladniczych, Cech przeprowadza prace remontowe i naprawcze na terenie gminnych i powiatowych obiektów użyteczności publicznej. Rzemieślnicy sponsorowali swoimi usługami m.in. remonty w pomieszczeniach służby zdrowia i oświaty. Zarząd Cechu podejmuje działania zmierzające w kierunku przybliżenia i rozpowszechnienia nauki zawodu w rzemiośle, uczestnicząc w spotkaniach z uczniami kończącymi Gimnazjum przedstawiając zalety i długoletnie tradycje zawodów rzemieślniczych. Obecnie naukę zawodu pobiera około 800 młodych adeptów rzemiosła. Egzaminy na tytuł czeladnika i mistrza zdają uczniowie w zawodach - fryzjer, stolarz, malarz, murarz, mechanik pojazdowy i piekarz oraz w zawodach budowlanych. Środowisko rzemieślnicze bierze aktywny udział w życiu gospodarczym naszego regionu. W ostatnim okresie rzemieślnicy wykonali prace remontowe na terenie szpitala, liceum, szkoły muzycznej, domu kultury, w obiektach sakralnych, przy odbudowie figury Serca Pana Jezusa, udzielili wsparcia finansowego na budowę pomnika Powstańca Wielkopolskiego w Wolsztynie i dla sierocińca na Ukrainie.

GOSPODARSTWO ROLNO-OGRODNICZE W JAROMIERZU PAŃSTWA MAŁGORZATY I ZDZISŁAWA BRUDŁO

Nagrodę odebrali: Małgorzata i Zdzisław Brudło

Gospodarstwo Rolno-Ogrodnicze w Jaromierzu Państwa Małgorzaty i Zdzisława Brudło, rekomendowane do nagrody przez Gminę Siedlec,  zostało założone 66 lat temu. Firma zajmuje się produkcją roślin ozdobnych oraz rozsadą warzyw w szklarniach i zblokowanych tunelach foliowych, co pozwala produkować wysokiej jakości kwiaty. Różnorodny i bogaty asortyment oraz szeroka gama kolorów zaspokaja wymagania każdego klienta. Gospodarstwo prowadzi sprzedaż detaliczną i hurtową, zaopatruje okoliczne kwiaciarnie i sklepy. Kwiaty z gospodarstwa zdobią liczne posesje mieszkańców gminy Siedlec i gmin ościennych, i upiększają przestrzeń publiczną wielu miast. Państwo Brudłowie angażują się w sprawy lokalnej społeczności i działania na rzecz samorządu. Na pomoc Państwa Brudłów można zawsze liczyć przy organizacji przedsięwzięć takich jak festyny, dożynki, zabawy, konkursy. Państwo Brudłowie biorą udział w licznych targach i wystawach gospodarczych. Rozwój firmy i otrzymywane wyróżnienia jak Wielkopolski Rolnik Roku w 2009 roku, Zasłużony dla Rolnictwa w 2005 roku dla Pana Zdzisława i w 2010 roku dla Pani Małgorzaty świadczą o dynamicznym rozwoju i odpowiednim zarządzaniu firmą, z ogromnym zaangażowaniem osobistym właścicieli.

Spośród nominowanych
NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY WOLSZTYŃSKIEGO W 2013 ROKU
w kategorii NAJCIEKAWSZY PRODUKT TURYSTYCZNY POWIATU WOLSZTYŃSKIEGO
tytuł Laureata oraz statuetkę Złotego Logo zdobyli:

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE SIELANKOWA ZAGRODA POD MODRZEWIEM W GRÓJCU MAŁYM
Nagrodę odebrali: Janina i Józef Modrzyk, Jolanta Rzepa

Gospodarstwo Agroturystyczne Sielankowa Zagroda Pod Modrzewiem w Grójcu Małym, prowadzone przez Państwo Janinę i Józefa Modrzyk i córkę Jolantę, rekomendowane przez Gminę Siedlec, to rodzinne gospodarstwo rolne, położone bezpośrednio nad Jeziorem Grójeckim. Tuż za starym domem znajduje się duży ogród, a za nim łąka i jezioro. W 2001r. gospodarze postanowili udostępnić ten piękny teren wczasowiczom i założyli gospodarstwo agroturystyczne. Do dyspozycji gości oddano 16 miejsc noclegowych, pole kempingowo-namiotowe, prywatny staw,  boisko, huśtawki, ognisko, grill, pomost wędkarski, rowery, kajaki i łódki.  Od gospodyni i sąsiadów można codziennie kupić zdrową żywność: mleko, ser, jajka, owoce i warzywa. Na miłośników zwierząt w tym szczególnie dzieci, czeka gromadka kotów, stado kur, przyjazny piesek  i koza. To idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie tzw. „swojskie klimaty” poszukujących ciszy, spokoju oraz wypoczynku na łonie natury. Jest  to raj szczególnie dla amatorów sportów wodnych, wędkarzy oraz ich rodzin. Tym, co wyróżnia sielankową zagrodę jest z pewnością swojska atmosfera. Goście doceniają rodzinny charakter tego miejsca i dającą się prędko odczuć swobodę wypoczynku. Goście mogą nie tylko obserwować, ale i brać czynny udział w pracach związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego. Pomoc przy pieleniu ogródka, czy karmieniu zwierząt to dla nich przede wszystkim źródło ogromnej satysfakcji. Gospodyni serwuje tradycyjne domowe posiłki i chętnie dzieli się z gośćmi płodami ziemi, tradycyjnymi przepisami na przetwory owocowo-warzywne lub domowe ciasta. Przynajmniej raz dziennie goście mogą uczestniczyć w spotkaniu z gospodarzami, podczas którego przy herbacie i upieczonym przez gospodynię cieście, dzielą się wrażeniami z pobytu, a często i własnymi przeżyciami. Gospodarstwo organizuje ogniska, imprezy integracyjne w plenerze, spływy kajakowe, biwaki i obozy szkolne. Dzięki obecności oferty gospodarstwa od 12 lat w Internecie, liczba gości przekroczyła już 2000 osób.

PRZEMĘCKIE RAJDY ROWEROWE

Nagrodę odebrali: Dorota Gorzelniak i  Maciej Ratajczak

Przemęckie Rajdy Rowerowe, rekomendowane przez Gminę Przemęt, to imprezy o charakterze turystycznym i kulturalnym, organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Przemęcie od 2005 roku. W ciągu ośmiu lat zorganizowanych zostało 19 rajdów oraz 4 rajdy dziecięce. Każdy rajd jest inny, ma swój ciekawy i niepowtarzalny temat, związany z  historią, piękną przyrodą lub po prostu z ciekawymi ludźmi i ich niecodziennymi pasjami. Wśród wypraw były więc trasy wiodące śladami Wisławy Szymborskiej, śladami cystersów, szlakiem przemęckich jezior, szlakiem miodu i wina. Wyprawy rowerowe są również wyjątkowe ze względu na integrację ich uczestników – są to całe rodziny, niekiedy nawet trzy pokolenia – dziadkowie, rodzice i dzieci.  Liczba uczestników wzrasta i waha się pomiędzy 160-220 osobami na rajd. Efektem promocji rajdów jest popularyzacja szlaków rowerowych przebiegających przez ziemię przemęcką i Powiat Wolsztyński. Rajdy to również popularyzacja aktywnego wypoczynku, edukacja ekologiczna i historyczna uczestników. Przemęckie Rajdy Rowerowe to przede wszystkim aktywne, ciekawe i rodzinne spędzanie wolnego czasu.

Ewa Zielińska
Stanowisko ds. Rozwoju Przedsiębiorczości

Starostwo Powiatowe w Wolsztynie

herb ul. 5 Stycznia 5
64-200 Wolsztyn

tel. +48 68 384 27 00
fax. +48 68 384 35 38

NIP: 923-15-09-056
REGON: 411561571
gmina Siedlec gmina Wolsztyn gmina Przemęt
 liczba odwiedzin: 18358709      online: 7
projekt i wykonanie: MBEST 2015
Copyright © Starostwo Powiatowe w Wolsztynie 2009.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych na portalu, w innych publikatorach pod warunkiem podania źrodła ich pochodzenia.