Medalowe biegi
2013-10-29
    W pobliżu OW Łokietek w Borowicach (okolice Jeleniej Góry) odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w biegu na orientację. Od tego roku w strefie współzawodnictwa znalazły się cztery województwa: lubuskie, dolnośląskie, opolskie i wielkopolskie. W związku z tym na starcie stanęło ponad 50 zawodników i ponad 50 zawodniczek, by walczyć o medale na dystansie klasycznym. Nie zabrakło 19-osobowej reprezentacji HKS Azymut Mochy. Bardzo dobry występ zanotowały dziewczęta. Brązowy medal zdobyła Julia Seidel, V miejsce zajęła Katarzyna Nowacka, VI - Jagoda Seidel, a VII Nikola Kuberska. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Gracjan Cupryś, zdobywając medal brązowy.
Po południu zawody przeniosły się do parku na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze, gdzie rozegrano bieg sprinterski. Tu J. Seidel zdobyła medal srebrny, a G. Cupryś wywalczył IV miejsce (do brązowego medalu zabrakło… 1 sekundy, a do medalu srebrnego 3 sekund).
Niedziela przeznaczona była na bieg sztafetowy. Nasze dziewczęta (Nikola Kuberska, Nadia Kędzierska i Katarzyna Nowacka) stanęły na najwyższym stopniu podium. Sztafeta chłopców (Alex Grobelny, Jakub Kuberski i Mikołaj Paterek) zajęła IV miejsce.
Dzięki uzyskanym wynikom zawodnicy HKS Azymut Mochy zdobyli 38 punktów w systemie współzawodnictwa  Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.