Udany start kajakarzy "Zryw" Wolsztyn w Mistrozstwach Polski
2013-07-26
   W dniach 20-21.07.2013r. w Bydgoszczy przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików. Wspaniale zaprezentowały się nasze młodziczki, które w składzie Monika Liskowiak, Wiktoria Kliś, Angelika Skorupińska, Aleksandra Szczepaniak zdobyły brązowy medal w K-4 2000m. Ten wspaniały sukces dziewczyny okupiły bardzo ciężką i systematyczną  pracą na obozach i treningach w klubie  pod czujnym okiem trenera Piotra Kubaczyka. Również nasi młodzicy w K-2 2000m w składzie Marcin Napierała, Jakub Kaczmarek wypadli rewelacyjnie ocierając się o medal brązowy. Z trzecią osadą przegrali zaledwie 0,65 sekundy. W K-1 2000m Jakub Kaczmarek po biegach eliminacyjnych zajmował świetne trzecie miejsce jednak olbrzymi stres i warunki na torze(mnóstwo roślinności zaczepiających się o stery zawodników) dały znać o sobie i ostatecznie w rozgrywce finałowej spadł na miejsce 10. Bardzo wysoką lokatę zajął też Marcin Ścigacz zajmując 13 miejsce. Myślę że z tej grupy zawodników będziemy mieli w przyszłości ogromną satysfakcje i sukcesy sportowe.

Równolegle w Bydgoszczy odbywały się w  Młodzieżowe Mistrzostwa Polski nasze zawodniczki trenujące od tego roku w klubach Poznańskich wypadły wspaniale. Gwiazdą wśród kobiet była nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Ewa Opaska która w K-4 500m zdobyła złoty medal i tytuł Mistrza Polski ,w K-2 500m wywalczyła kolejny medal tym razem srebrny i tytuł Wicemistrza Polski. Niewiele zabrakło Ewie do kompletu medali jednak w  K1-500m zajeła IV równie wspaniałe  miejsce. Myślę, że po tych sukcesach trenerzy kadry upomną się o tę  zawodniczkę i zacznie osiągać sukcesy na arenach  międzynarodowych, czego  Ewie bardzo serdecznie życzymy. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o bardzo dobrym V miejscu Malwiny Siemczyk  w C-1 200m.

Zarząd klubu ,,Zryw"Wolsztyn składa serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom biorących udział w tych mistrzostwach i życzy dalszych wspaniałych sukcesów.