Mistrzostwo Europy Młodych Piłkarek Nożnych
2013-07-01
    Polska reprezentacja kobiet w kategorii U-17 wywalczyła Mistrzostwo Europy w piłce nożnej. W ostatni piątek  (28 czerwca br.) w miejscowości Nyon ( Szwajcaria ) wygrały finałowy mecz pokonując faworyzowaną reprezentację Szwecji 1:0.
Wcześniej pokonały reprezentację Belgi 3:1. Cały turniej finałowy poprzedzony był eliminacjami rozegranymi w marcu w Austrii. Podczas tego turnieju młode reprezentantki Polski pokonały Irlandię 2:1, Norwegię 3:0 i zremisowały z Austrią 1:1. Te wyniki pozwoliły im awansować do finału rozgrywanego   w Szwajcarii w miejscowości Nyon.
Wszystko to jest bardzo ważne, gdyż w sukcesie Polskiej kobiecej piłce nożnej ma wielki udział wychowanka „ORKANA” Chorzemin – SYLWIA MATYSIK, która w obu turniejach ( eliminacyjnych i finałowych ) była kluczową zawodniczką tzw. „ drugiej linii”.
Z wielką przyjemnością oglądałem finałowy mecz ze Szwedkami, podziwiałem wyjątkowe umiejętności młodych Polek w tym również „naszej” Sylwii, która grała z nr 2 na koszulce.
Przygodę z piłką nożną Sylwia rozpoczęła w „ORKANIE” Chorzemin grając w Orlikach i trampkarzach razem z chłopcami. Trenerem Zespołu był p. Roman Bochiński, który zaszczepił w niej miłość do piłki nożnej. Następnie przez pół roku była zawodniczką „ GROMU” Wolsztyn, a obecnie uczy się w Gimnazjum  w Koninie i reprezentuje Zespół „MEDYKA” Konin. Właśnie ta drużyna zdobyła niecały miesiąc temu Puchar Polski kobiet w piłce nożnej, a Sylwia Matysik ma swój wielki udział w tym sukcesie.
Na obecną chwilę składamy Sylwii i jej koleżankom serdeczne gratulacje z okazji zdobycia Mistrzostwa Europy w swojej kategorii wiekowej życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych.
Mamy nadzieję spotkać się z „naszą” Mistrzynią Europy na sesji Rady Powiatu aby przekazać osobiście gratulacje. SYLWIA – TAK TRZYMAĆ !