Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce w Poznaniu
2012-09-20

Podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w lekkiej atletyce, zawodnicy UMKS Iskra Wolsztyn zdobyli trzy medale. Zawody zostały przeprowadzone w Poznaniu w zeszłą sobotę,  a brali w nich udział zawodnicy z klubów Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. Wojciech Weiss w rzucie dyskiem zdobył brązowy medal , po rzucie na odległość 48,87 m . Kolejne medale zdobyli w rzucie młotem;  Piotr Krajewski - srebro i Jakub Chrzanowski - brąz. Piotr rzutem na odległość ponad 45 metrów poprawił swój rekord życiowy i uległ tylko zawodnikowi Orkana Września. Na trzecim miejscu z wynikiem 37,76 m. uplasował się Kuba . Cała trójka naszych medalistów awansowała do Mistrzostw Polski Młodzików , ktore 29 września zostaną rozegrane w Słubicach . Mamy nadzieję na udane starty , a za medale zdobyte w Poznaniu należą się chłopakom słowa uznania . Wszyscy są trenowani przez trenera Mateusza Czarneckiego , który ma "rękę " do dobrych miotaczy . W tym roku jego zawodniczka Ola Wieczorek na Mistrzostwach Polski Juniorów pechowo przegrała walkę o brązowy medal , a była wychowanka Marta Weiss już w barwach Kadeta Rawicz zdobyła brązowy medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Można już chyba mówić o"wolsztyńskiej" szkole  rzutów . Wracając do sobotnich zawodów warto wspomnieć o innych dobrych startach :  Marcin Piter w biegu na 110 metrów przez płotki z czasem 17,18 s.  uplasował się na 4 miejscu . W rzucie oszczepem Roksana Józefiak zajęła 6 miejsce a Patrycja Liskowiak  miejsce 7. Patrycja w swojej drugiej konkurencji ; biegu na 300m. przez płotki była 6 . Na szóstym miescu uplasowali sie również : Ola Konik i Wojtek Weiss  w rzucie młotem . Po podsumowaniu startów wszystkich ekip okazało się że zawodnicy naszego klubu zdobyli 19 punktów / puktacja prowadzona przez organ Ministerstwa Sportu tzw. Federację Sportu Młodzieżowego /  i w  rywalizacji klubowej  zajęliśmy 4 miejsce na ponad 50 klubów z obu województw