2011-08-04

XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Mazowsze 2011
Szymon Kaczmarek brązowym medalistą
22 lipca 2011r. przejdzie do historii HKS Azymut Mochy, w tym dniu zawodniczka tego Klubu Katarzyna Galla zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski zdobyty w biegu indywidualnym przez zawodnika Azymutu.
Piątkowy bieg średniodystansowy rozgrywany był w bardzo trudnym terenie – bagna, tereny podmokłe (starorzecza Narwi), widoczność i przebieżność utrudniał wysoki podszyt. Kasia od początku biegła bardzo dobrze, równo, nie popełniła błędu. Czas jaki uzyskała na dystansie 3,6 km z 14 punktami kontrolnymi to 26:41. Druga Aneta Białkowska z Łodzi i trzecia Basia Żebrowska z Mazowsza straciły odpowiednio 46 i 47 sekund.
W sobotę odbyły się biegi sztafetowe, które zawsze są emocjonujące, ale tegoroczne długo zapadną w pamięci uczestników i trenerów. Zawodnicy Azymutu wystąpili w składach sztafet Wielkopolski. Od początku bardzo wysoko plasowała się sztafeta dziewcząt Wielkopolska I ( w składzie Dominika Brajer - Arkady Raszków, Ola Hornik – Grunwald Poznań i Kasia Galla). Kasia (na ostatniej zmianie) wybiegła  na drugiej pozycji ze stratą niecałej minuty do zawodniczki z Wrocławia. Na trasie odrobiła jednak stratę i z dwuminutową przewagą wpadła na metę ku wielkiej radości całej ekipy Wielkopolski, a szczególnie koleżanek ze sztafety. Pozostałe sztafety żeńskie zajęły punktowane VII i VIII miejsca ( w składach z Kasią Kalitką, Kasią Mirecką i Klaudią Świniarek z Azymutu).
Również bardzo dobrze wypadły 3 sztafety chłopięce. Po emocjonującej końcówce Szymon Kaczmarek przyprowadził sztafetę Wielkopolska I na trzecim miejscu. Sztafety Wielkopolska II ( z Łukaszem Frankiem) i Wielkopolska III ( z Miłoszem Kalitką) były nieznacznie gorsze i zajęły miejsca 4 i 5. Cała ekipa Wielkopolski szalała z radości.
Zdobywczyni dwóch złotych medali Katarzyna Galla została uznana najlepszą zawodniczką Olimpiady. W klasyfikacji klubowej Azymut Mochy uplasował się na 4 miejscu a Wielkopolska na 2 miejscu w klasyfikacji województw.
Więcej informacji na WWW.bno.org.pl/oom, WWW.olimpiada-mazowsze.pl

Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp składa serdeczne gratulacje zawodnikom i trenerowi klubu "AZYMUT" za osiągniete wyniki na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.