Cenne zwycięstwo seniorów KPR „WOLSZTYNIAK”
2010-10-05
          Zespół seniorów Klubu Piłki Ręcznej „WOLSZTYNIAK” po dwóch zwycięstwach w meczach wyjazdowych po raz pierwszy w obecnym sezonie zaprezentował się wolsztyńskim kibicom na własnym parkiecie. W ostatnią sobotę podejmowali bardzo wymagającego przeciwnika – „OLIMPIĘ” Piekary Śląskie mającą na koncie również dwa zwycięstwa w rozpoczętym sezonie. Jest to zespół, który kilka lat temu z powodzeniem grał w ekstraklasie.
Początek meczu przy szczelnie wypełnionej Sali „Świtezianka” był bardzo zacięty i wyrównany.
Pierwsza połowa skończyła się trzybramkowym prowadzeniem Wolsztynian (17 : 14). Początek drugiej połowy nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa naszego zespołu. Był moment, że zawodnicy z Piekar Śląskich zbliżyli się na jedną bramkę. Ale to było wszystko, jeśli chodzi o gości z Piekar.
Od tego momentu na parkiecie istniał tylko jeden zespół – KPR WOLSZTYNIAK. Bardzo dobre nastawienie zawodników przez trenera oraz zmiany i różnorodność gry w obronie i ataku zupełnie rozmontowało „OLIMPIĘ”. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę i mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem (39 : 26).
Cieszy nas dobra skuteczność wszystkich zawodników z pola oraz dobra dyspozycja bramkarzy naszej drużyny. Podczas przerwy w meczu miała miejsce bardzo miła uroczystość pożegnania z boiskiem zawodnika „WOLSZTYNIAKA” – Piotra Marciniaka (pseudonim „SZKAPA”)
Również ja wraz z Wicestarostą podziękowaliśmy Panu Piotrowi za wiele lat gry w naszym klubie i dostarczenie nam przez te lata wielu wzruszeń i emocji. Wręczyliśmy list okolicznościowy oraz upominek w postaci książki. Niestety na kolejne spotkanie z zespołem „WOLSZTYNIAKA”  w Wolsztynie będziemy musieli poczekać ponad 4 tygodnie tzn. do 6 listopada kiedy to podczas meczu nasi chłopcy zmierzą się z AZS „Politechnika Radomska”.

Trzy najbliższe spotkania nasz zespół rozegra na wyjeździe tj.:
9 października – w Rudzie Śląskiej z Grunwaldem
16 października – w Zawadzkiem z ASPR
24 października – w Zabrzu z Handball-em

Ten ostatni mecz wyjazdowy zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ zespół z Zabrza kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa podobnie jak „WOLSZTYNIAK”. Mamy jednak nadzieję, że informacje napływające do Wolsztyna z kolejnych meczów wyjazdowych będą dla kibiców radosne, czego Wam i sobie serdecznie życzę.
A na dzień dzisiejszy mówiąc językiem sportowym: „Tak trzymać chłopcy!”. Tego życzą sobie wierni Wam kibice, a szczególnie grupa zorganizowana w tzw. „Klubie Kibica”, która swoim wzorowym i wspaniałym dopingiem zasługuje na najwyższe słowa uznania.