Trudny dwumecz piłkarzy nożnych MLKS „ORKAN” Chorzemin
2009-06-22
            Seniorzy Młodzieżowego Ludowego Klubu Sportowego „ORKAN” Chorzemin stanęli podczas ostatniego weekendu przed trudnym zadaniem wywalczenia historycznego awansu do IV ligi piłki nożnej. Aby awansować do wyżej wspomnianej ligi powinni rozstrzygnąć na swoją korzyść mecz i rewanż z zespołem „DOBROCZANKA” Pępowo. Pierwszy mecz rozegrany w Chorzeminie w dniu 21 czerwca 2009 r. zakończył się zwycięstwem „DOBROCZANKI” Pępowo wynikiem 4:1 (do przerwy 2:0). Goście szczególnie w pierwszej połowie byli lepszym zespołem. Dopiero druga połowa tego meczu pokazała, że można było powalczyć z „DOBROCZANKĄ” od początku spotkania. Dopiero przy wyniku 3:0 dla gości zawodnicy „ORKANA” odważniej zaatakowali i zdobyli bramkę, którą strzelił Paweł Jersz.
Wynik osiągnięty na własnym boisku stawia zespół MLKS „ORKAN” w bardzo trudnej sytuacji przez rewanżem w Pępowie w najbliższą środę. Ale „dopóki piłka w grze” (jak mówił Pan Kazimierz Górski) nie można przesądzać o końcowej rywalizacji, której celem jest wywalczenie przez ten klub historycznego awansu. Byłoby to ukoronowaniem obchodów 60-lecia działalności sportowej „ORKANA” na Ziemi Wolsztyńskiej.
Byłaby to również wielka nagroda dla licznej grupy fanów i kibiców tego klubu nie tylko z Chorzemina. Mimo, że awans będzie trudny do osiągnięcia szczerze i gorąco życzymy tego sukcesu nie tylko piłkarzom, lecz również dużej grupie działaczy sportowych pracujących społecznie w tym klubie, a szczególnie obecnemu Prezesowi Klubu – Panu Marianowi Żokowi, który po pierwszym meczu powiedział: „gołym okiem widać, że istnieje zasadnicza różnica w organizacji gry w zakresie taktyki między zespołami ligi okręgowej i IV ligi. Ponadto zwracamy uwagę na dość dużą różnicę w przygotowaniu fizycznym i technicznym poszczególnych zawodników”.
W imieniu samorządu powiatowego oraz wszystkich kibiców dziękujemy za duże dostarczenie emocji sportowych w kończącym się sezonie 2008/2009, który jak już wspomniałem był historyczny w związku z 60-leciem działalności MLKS „ORKAN” Chorzemin.