Zosia Galla mistrzynią Polski!2014-09-23
   W dniach 20-21 września w Wejherowie odbyły się Mistrzostwa Polski w klasycznym  i sztafetowym biegu na orientację. W zawodach wystartowało blisko 500 zawodników z całego kraju. Ogromny sukces odniosła Zofia Galla - zawodniczka klubu Azymut Mochy, która wygrała bieg indywidualny  i zdobyła złoty medal w kategorii juniorek młodszych (K16). W tej samej kategorii jej koleżanka klubowa Julia Seidel zajęła IX miejsce. W kategorii K20 Kasia Galla ukończyła bieg na siódmej pozycji. W kategorii Masters srebrne medale wywalczyły trenerki Azymutu: Honorata Paterek (K35) oraz Barbara Nowak (K40).
W biegach sztafetowych najwyższe miejsce (czwarte) wywalczyły juniorki młodsze (Julia i Jagoda Seidel oraz Zosia Galla). O dużym pechu mogą mówić juniorzy młodsi (Marek Firlej, Nikodem Seidel i Gracjan Cupryś), którzy ukończyli bieg na drugim miejscu. Jednak biegnący na drugiej zmianie Nikodem pobrał mapę z nie swoim numerem i nasza sztafeta została zdyskwalifikowana.
Za dwa tygodnie w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski w biegu nocnym oraz sztafety sprinterskie. Również w tych zawodach nie zabraknie zawodników Azymutu. Liczymy na kolejne sukcesy!