Katarzyna Galla zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski2014-04-15
    W niedzielę (13.04.) w Pucku odbyły się Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Areną zmagań były lasy w okolicach Mechowa. Teren raczej płaski, ale urozmaicony różnorodną roślinnością i małymi bagienkami, co przy małej sieci dróg sprawiło, że był bardzo trudny technicznie. Zawodnicy w zależności od kategorii mieli do pokonania dystans (licząc oczywiście w linii prostej) od 8,5 km (juniorki) do 26 km (seniorzy).

Miło nam poinformować, że II miejsce w kategorii młodzieżowiec (K20) wywalczyła zawodniczka HKS Azymut Mochy Katarzyna Galla. Kasia uległa tylko Agacie Stankiewicz z Łodzi, zaś trzecie miejsce przypadło Barbarze Żebrowskiej z UNTS-u Warszawa.

W kategorii K-16 o najwyższe miejsce walczyła Zofia Galla, która  przybiegła na drugim miejscu tuż za zawodniczką z Pabianic. Na mecie okazało się jednak, że w ferworze zmagań na trasie Zosia nie potwierdziła jednego punktu kontrolnego, co oznaczało nieklasyfikowanie.
Przykro, ale tak też bywa, niemniej nasza ubiegłoroczna mistrzyni świata potwierdziła po raz kolejny przynależność do czołówki.

IV miejsce w tej kategorii zajęła Julia Seidel, która z pewnością jeszcze nie raz potwierdzi swój talent. W kategorii M16 dobry rezultat osiągnął Gracjan Cupryś,  plasując się na VIII miejscu.

Następne mistrzostwa Polski, tym razem w biegach: sprinterskim i średnim, odbędą się w Warszawie 6-7 czerwca 2014 r.