Piknik ekologiczny2013-07-15
   W sobotę (13.07) na Jeziorze Wolsztyńskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Starosty Wolsztyńskiego – pod nazwą ,,Piknik Ekologiczny’’. W szranki stanęło 26 zawodników, którzy po trzech godzinach zmagań złowili łącznie 61.770kg ryb.
Zwycięzcą został Andrzej Przybyła z wynikiem 7.760pkt., drugie miejsce zajął Tomasz Kostrzyński 5.100pkt., trzecie Karol Minge 4.670pkt., czwarte Adam Wilman 4.050pkt., piąte Marek Madaj 3.650pkt. Po zakończeniu zawodów każdy startujący otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Impreza połączona była z wystawą obrazującą stan czystości nad naszymi wodami. Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Aleksandra Żurek przeprowadziła krótki konkurs wiedzy dotyczącej ochrony środowiska i przepisów wędkarskich, który wygrał kolega Zbigniew Duch, otrzymując nagrodę specjalną. Pogoda jak zawsze dopisała, bigos smakował a zawodnicy zadowoleni wrócili do domów.
Następne spotkanie nad wodą odbędzie się we wrześniu. Serdecznie zapraszamy.