Medale mistrzostw Polski2013-06-11
   W dniach 7-9 czerwca br. w Zamościu odbyły się mistrzostwa Polski w biegu na orientację (sprint, średni i sztafety). Dwa medale przywieźli zawodnicy HKS Azymut Mochy. W bardzo silnie obsadzonej kategorii juniorek (17-18 lat) brązowy medal w biegu średniodystansowym wywalczyła Katarzyna Galla, ustępując jedynie Oli Hornik z poznańskiego Grunwaldu i Marysi Drągowskiej z Otwocka. Miejsce IV zajęła w kategorii juniorek młodszych Zosia Galla. W biegu sztafetowym juniorek brązowy medal wywalczyła sztafeta Azymutu biegnąca w składzie: Katarzyna Kalitka. Magdalena Teichert i Katarzyna Galla. Zawodnicy z Moch zdobyli łącznie 33 punkty SSM, jednak będą mieli okazję powiększenia tego dorobku we wrześniu w mistrzostwach Polski w biegu klasycznym i nocnym. Jesienią odbędą się również międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików.

Podczas mistrzostw w Zamościu trzy medale (dwa złote i jeden srebrny) w kategorii seniorów wywalczył Bartosz Pawlak – wychowanek HKS Azymut Mochy, obecnie reprezentujący WKS Grunwald Poznań. Już w lipcu będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w fińskim Vuokatti.