Miła niespodzianka dla sympatyków wolsztyńskiej piłki ręcznej na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek 2012-12-19
       W ostatnim meczu rundy zasadniczej pierwszej ligi grupy A piłki ręcznej mężczyzn KPR Wolsztyniak Wolsztyn podejmował zespół wicelidera ligowej tabeli Spójnię-Wybrzeże Gdańsk.  Drużyna gości prowadzona przez dwóch trenerów: Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka przyjechała do Wolsztyna po dwa punkty. Potencjał drużyny z Trójmiasta w porównaniu do składu KPR był zdecydowanie na korzyść przyjezdnych. Jednak Wolsztyniak finał tego meczu rozstrzygnął na swoją korzyć, pokonując po emocjonującej grze we własnym obiekcie Wybrzeże Gdańsk 24:23.
Wolsztynianie  tradycyjnie zaproponowali jako własne atuty walkę, nieustępliwość, szybką, kombinacyjną grę przy wsparciu wspaniałej publiczności z fan klubem w roli głównej.
Do przerwy prowadzili zawodnicy Wybrzeża 16-12. Jednak druga odsłona pojedynku przy jeszcze bardziej zaciętej grze i doskonałych interwencjach bramkarza KPR Jarosława Płóciniczaka pozwoliła na stałe zbliżanie się do rywala. W 59 minucie meczu, 30 sekundzie spotkania wolsztynianie remisowali po 23 i byli przy piłce. Wówczas o czas poprosił kierownik Pan Paweł Kubiak. Udana, przemyślana akcja pozwoliła Arturowi Chrapie na 2 sekundy przed końcowym gwizdkiem arbitrów ze Szczecina zwyciężyć ekipę z Gdańska. Radość wszystkich kibiców Wolsztyniaka była ogromna i uzasadniona.
Po wspaniałym meczu miejscowi pokonali faworyzowanego rywala 24-23.
Zawodnikom, całemu sztabowi trenerów oraz Zarządowi Klubu składamy serdeczne gratulacje i słowa uznania za tak dobre wyniki na półmetku rozgrywek pierwszoligowych.
Korzystając z okazji i świątecznego okresu, w imieniu samorządu powiatowego oraz swoim własnym wszystkim zawodnikom i sympatykom wolsztyńskiej piłki ręcznej pragnę złożyć życzenia zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,ciepłej, rodzinnej atmosfery i dalszych sukcesów sportowych w nadchodzącym Nowym Roku.