Koniec sezonu rozgrywkowego seniorów KPR „ Wolsztyniak” 2012-04-16

Ostatnia sobota / 14.04.br. / była dniem zakończenia sezonu 2011/2012 piłkarzy ręcznych naszego Klubu KPR „ Wolsztyniak”. W tym dniu nasi szczypiorniści podejmowali zespół „ VERTEX” z Kościerzyny. Początek spotkania to zdecydowana przewaga gości, gdyż prowadzili już 6:1, w tym momencie trener Wolsztyniaka Gennadij Kamelin wziął czas, a zawodnicy po tym fakcie zabrali się za odrabianie strat. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości / 14:12 dla „VERTEX-u”/. Druga połowa meczu to dalsze odrabianie strat, aż do 53 minuty, w której to nasi zawodnicy prowadzili już 5-cioma bramkami / 25:20 /. Niestety od tego momentu najbardziej doświadczeni zawodnicy naszej drużyny potrafili zdobyć tylko jedną bramkę, a nasi goście aż 6. Końcowy wynik to remis 26:26, który w przekroju całego meczu jest chyba sprawiedliwym odzwierciedleniem tego, co działo się w całym spotkaniu. Zespół wolsztyński zakończył rozgrywki na 7 miejscu w swojej grupie, co gwarantuje grę w I lidze w następnym sezonie, ale nie jest to jeszcze szczyt marzeń zawodników, działaczy, a szczególnie licznej grupy kibiców. Właśnie oni, a szczególnie dobrze zorganizowana grupa młodych kibiców zajmujących sektor „F” naszej hali sportowej zasługuje na uznanie i bardzo sportowy doping podczas wszystkich meczów rozgrywanych przez nasz zespół we własnej sali.
Składamy serdeczne gratulacje w imieniu samorządu powiatowego za znakomitą promocję naszej „ Małej Ojczyzny” w całym kraju. Całemu Klubowi życzymy jednocześnie przezwyciężania wszystkich trudności organizacyjno – finansowych, abyśmy od jesieni bieżącego roku mogli być świadkami, kolejnych emocji związanych z nowym sezonem rozgrywkowym, po którym ma nastąpić reorganizacja rozgrywek męskiej piłki ręcznej w naszym kraju. Ale o tym nieco później, czyli bliżej nowego sezonu rozgrywkowego.