Konferencja dyrektorów szkół uczestniczących w projekcie e –Szkoła- Moja Wielkopolska2012-01-16  
 
    W miniony weekend Katarzyna Lulkiewicz, Dorota Brudło, Halina Pohl i Tomasz Kaczmarek – reprezentując szkoły , którymi kierują, uczestniczyli w warsztatach w ramach projektu do którego zaproszono liceum i trzy gimnazja z terenu Powiatu Wolsztyńskiego. Liderem projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (działanie 9.1.2) jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, partnerem naukowym – Uniwersytet Adama Mickiewicza, a partnerem technologicznym Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej. Cel projektu to modernizacja szkół oparta na włączeniu technologii informacyjnej do pracy uczniem i inicjacja budowy Wielkopolskiego Gridu Edukacyjnego. Projektem objęto ogólnie 105 placówek oświatowych, na naszym terenie są to: Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wolsztynie, Gimnazjum w Zespole szkół w Siedlcu, Zespół Szkół im. Powstańców Wlkp. w Przemęcie i Gimnazjum im. Krzysztofa Żegockiego w Kębłowie.
Każda szkoła uczestnicząca w projekcie zostanie wyposażona w laboratorium projektowe; otrzyma tablicę interaktywną, 6 laptopów i 3 tablety, szerokopasmową sieć radiową WiFi w całej szkole, W ramach całego Projektu przewiduje się 32 wykłady wideokonferencyjne przeprowadzane przez Profesorów UAM, które odbierane będą w multimedialnej sali konferencyjnej urządzonej w liceum. W ramach planowanych na trzy lata działań w każdej szkole pracować będą uczniowskie grupy projektowe pod okiem nauczycieli – opiekunów. 
            W czasie warsztatów, trwających od 13 do 15 stycznia 2012r. w Poznaniu, dyrektorzy
Wysłuchali wykładów prof. Antoniego Wójcika i prof. Stanisława Dylaka na tematy: Nauki przyrodnicze u progu XXI wieku i Nauczyciel, jako architekt wiedzy uczniowskiej, zapoznali się z obowiązkami dyrektora w projekcie, z wymogami technicznymi stawianymi szkołom, technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi w edukacji i zasadą funkcjonowania platformy edukacyjnej. Dyskutowali także o szansach i zagrożeniach dla szkół pracujących metodą projektu i istocie projektu e-Szkoła. Jeszcze w styczniu planowane jest doposażenie technologiczne szkół, zanim to jednak nastąpi na placówkach spoczywa obowiązek przesłania projektów technicznych budynków i spełnienia niemałych wymagań technicznych, które często generują dodatkowe nakłady finansowe.